SEC wygrywa kolejny proces ws. ICO z 2018 roku | Wiadomości | CrypS.

SEC wygrywa kolejny proces ws. ICO z 2018 roku

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Po latach działań prawnych ze strony władz Stanów Zjednoczonych, ICO z 2018 roku – Blockvest, usłyszało ostateczny wyrok w sprawie.

„SEC, jako agencja rządowa, stara się o wydanie stałego nakazu, unieważnienie funduszy otrzymanych od pozwanych za ich niezgodne z prawem postępowanie oraz o nałożenie kar cywilnych”

– możemy przeczytać w dokumencie sądowym złożonym w czwartek. Proces dotyczy zarówno Blockvestu, jak i jego założyciela, Reginalda Buddy’ego Ringgolda III, znanego również jako Rasool Abdul Rahim El.

SEC vs Blockvest

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd położyła kres Blockvest w październiku 2018 roku. W ciągu kolejnych dwóch lat doszło do szeregu legalnych przedsięwzięć i zmian. Dzisiejsze wiadomości jednak zamykają tę sagę. SEC uzasadnił swoje roszczenia tym, że Blockvest i Ringgold wiedziały, że ich działania są niewłaściwe, ale i tak podjęły się rozpoczęcia ICO. Firma Ringgold nie zarejestrowała sprzedaży tokenów w SEC, jednak twierdziła, że jest inaczej:

„Pozwani błędnie oświadczyli, że początkowa oferta sprzedaży tokenów była „zarejestrowana” w SEC i „zatwierdzona” przez SEC oraz że użyto w niej logo SEC”

– czytamy w dokumencie.

Pozwani podali również fałszywe informacje o powiązaniach z Commodity Futures Trading Commission, czyli CFTC, oraz National Futures Association, czyli NFA. Dodatkowo, w dokumencie wymieniono inne przestępstwa, takie jak wymyślenie fikcyjnego regulatora:

„Fikcyjna agencja regulacyjna, Blockchain Exchange Commission („BEC”), tworząca własną fałszywą pieczęć rządową, logo i misję, które są prawie identyczne z pieczęcią, logo, misją SEC, jak również używająca tego samego adresu, co siedziba SEC”.

Blockvest i Ringgold muszą zapłacić odszkodowania, oraz zwrócić kapitał inwestorów wpłacony w ramach ICO. Opłaty, odsetki i kary cywilne wynoszą łącznie 696 097,90 USD. Oskarżeni muszą również stosować się do wielu ograniczeń i warunków.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama