SEC stawia zarzuty za sprzedaż tokenów opartych na wodzie | Wiadomości | CrypS.

SEC stawia zarzuty za sprzedaż tokenów opartych na wodzie

Mariusz Przepiórka
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zarzuca byłemu pastorowi z Teksasu i jego żonie wyłudzenie środków od kilkuset inwestorów. Larry Donnell i Shuwana Leonard mieli dokonać oszustwa na prawie 500 tys. USD poprzez sprzedaż fałszywych certyfikatów akcyjnych, kryptowaluty opartej na alkalicznej wodzie oraz nieistniejącej operacji wydobywania bitcoinów.

Zdaniem SEC, oboje oskarżeni za swój cel obrali przede wszystkim członków społeczności afroamerykańskiej. Akt oskarżenia obejmuje również firmy prowadzone przez Leonardów: Teshua Business Group i Teshuater. Według ofiar oszustwa oferowali oni zakup fałszywych akcji firmy Teshuater, które zgodnie z ofertą miały przynieść nawet 3000% zysku w krótkim okresie. W ten sposób oszuści zgromadzili ponad 291 tys. USD.

Larry Leonard usłyszał również zarzut sprzedaży kryptowaluty TeshuaCoin. W swej ofercie porównywał ją do bitcoina i zapewniał, że jest oparta na alkalicznej wodzie firmy Teshuater. W ten sposób, zdaniem SEC, Leonard wyłudził ponad 170 tys. USD. Dodatkowe 25,5 tys. USD oskarżony wyłudził na działalność nieistniejącej kopalni bitcoinów.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.