SEC stawia zarzuty za sprzedaż tokenów opartych na wodzie | Wiadomości | CrypS.

SEC stawia zarzuty za sprzedaż tokenów opartych na wodzie

Mariusz Przepiórka
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zarzuca byłemu pastorowi z Teksasu i jego żonie wyłudzenie środków od kilkuset inwestorów. Larry Donnell i Shuwana Leonard mieli dokonać oszustwa na prawie 500 tys. USD poprzez sprzedaż fałszywych certyfikatów akcyjnych, kryptowaluty opartej na alkalicznej wodzie oraz nieistniejącej operacji wydobywania bitcoinów.

Zdaniem SEC, oboje oskarżeni za swój cel obrali przede wszystkim członków społeczności afroamerykańskiej. Akt oskarżenia obejmuje również firmy prowadzone przez Leonardów: Teshua Business Group i Teshuater. Według ofiar oszustwa oferowali oni zakup fałszywych akcji firmy Teshuater, które zgodnie z ofertą miały przynieść nawet 3000% zysku w krótkim okresie. W ten sposób oszuści zgromadzili ponad 291 tys. USD.

Larry Leonard usłyszał również zarzut sprzedaży kryptowaluty TeshuaCoin. W swej ofercie porównywał ją do bitcoina i zapewniał, że jest oparta na alkalicznej wodzie firmy Teshuater. W ten sposób, zdaniem SEC, Leonard wyłudził ponad 170 tys. USD. Dodatkowe 25,5 tys. USD oskarżony wyłudził na działalność nieistniejącej kopalni bitcoinów.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -
reklama
reklama