SEC stawia zarzuty ws. krypto oszustwa na kwotę 33 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SEC stawia zarzuty ws. krypto oszustwa na kwotę 33 mln USD

Mariusz Przepiórka
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Michaela W. Ackermana o oszustwo na kwotę co najmniej 33 mln USD. Zdaniem SEC Ackerman wyłudził te środki od około 150 inwestorów.

Według doniesień prasowych, Ackerman tłumaczy się tym, że stworzył oryginalny algorytm, dzięki któremu na obrocie kryptowalutami zarobił 33 mln USD. W tym celu oskarżony założył dwie spółki – Q3 Trading Club i Q3 I LP – i za ich pośrednictwem pozyskał środki od inwestorów.

SEC postawiła zarzuty również dwóm partnerom biznesowym Ackermana. Jeden z nich jest lekarzem, a wśród ofiar oszukańczego projektu jest wielu przedstawicieli tej profesji. Według regulatora pochodzący z Ohio Ackerman podawał inwestorom fałszywe informacje o kryptowalutach i bezpieczeństwie pozyskanych od nich środków.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.