SEC oskarża trzy osoby powiązane ze SCAMem ICO wartym 30 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża trzy osoby powiązane ze SCAMem ICO wartym 30 mln USD

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła we wtorek, że oskarżyła trzy osoby powiązane z oszustwem ICO o wartości 30 milionów dolarów.

Zgodnie z komunikatem prasowym, oskarżeni to Ali Asif Hamid z Oakville, Michael Gietz z Idaho Falls, Idaho i Cristine Page z Brooklynu. Mieli oni być częścią schematu kierowanego przez Boaza Manora – obecnie skazanego – i jego wspólnika, Edith Pardo.

Skarga została złożona przed Sądem Okręgowym USA dla Dystryktu New Jersey. Według dokumentów, oskarżeni pełnili kierownicze role w oszustwie ICO, pomagając ukryć pozycję Manora w schemacie przestępczym. Dochodzenie było prowadzone przez Tracy Sivitz, Ann Marie Preissler, Simona Suh z jednostki ds. nadużyć rynkowych SEC Enforcement Division oraz Jordana Bakera i Sandeep Satwalekar z nowojorskiego biura regionalnego SEC. Co więcej, władze oskarżyły ich o znajomość kryminalnej przeszłości Manora:

Aby ukryć przed inwestorami zaangażowanie Manora i jego przeszłość, używali oni wybranego przez Manora pseudonimu 'Shaun MacDonald’ w komunikacji związanej z ICO i pomagali w tworzeniu i dystrybucji wprowadzających w błąd materiałów marketingowych ICO, które nie zawierały żadnych odniesień ani do Manora, ani do fikcyjnego „MacDonalda”, a zamiast tego zachwalały rzekomy 'zespół wykonawczy’ składający się z osób, które w rzeczywistości nie miały żadnej wyższej władzy kierowniczej nad biznesem.

Jeden z pozwanych zgodził się na ugodę

W związku z tym, SEC oskarżyła Hamida, Gietza i Page’a o naruszenie i pomoc w naruszeniu przepisów federalnego prawa papierów wartościowych oraz o naruszenie wymogów dotyczących rejestracji papierów wartościowych. Chociaż Page nie zaakceptowała ani nie zaprzeczyła roszczeniom SEC, zgodziła się na ugodę, która nadal podlega zatwierdzeniu przez sąd. W ramach ugody będzie musiała zrzec się aktywów cyfrowych, które otrzymała w związku z scamem oraz zapłacić karę cywilną w wysokości 192 768 USD.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama