SEC oskarża organizatorów Trade Coin Club o oszustwo na kwotę 295 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża organizatorów Trade Coin Club o oszustwo na kwotę 295 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła zarzuty przeciwko czterem organizatorom piramidy kryptowalutowej Trade Coin Club.


Według SEC, Trade Coin Club zebrał 82 000 BTC o wartości 295 milionów dolarów od ponad 100 000 inwestorów na całym świecie w latach 2016-2018.

Zgodnie z oskarżeniem, firma obiecała deponentom minimalny zwrot w wysokości 0,35% dziennie, który rzekomo zapewniał bot handlujący kryptowalutami.

Komisja uważa, że Trade Coin Club oszukał inwestorów i działał na zasadzie schematu Ponziego.

Zarzuty wobec czterech mężczyzn

Zarzuty sprzeniewierzenia bitcoinów dotyczą Dovera Torresa Bragi (55 mln dolarów), Joffa Paradise’a (1,4 mln dolarów), Keleonalani Akane Taylora (2,6 mln dolarów) i Jonathana Tetraulta (625 tys. dolarów).

Przypomnijmy, że w październiku brazylijska policja ujawniła schemat piramidy finansowej o wartości 780 milionów euro w kryptowalutach.

Wcześniej SEC oskarżyła jedenaście osób o stworzenie i promowanie schematu ponzi Forsage, który pozyskał ponad 300 milionów dolarów od inwestorów z całego świata.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.