SBF i Justin Sun zainteresowani zakupem Huobi | Wiadomości | CrypS.

SBF i Justin Sun zainteresowani zakupem Huobi

Maciej Zerelik
huobi

Współzałożyciel Huobi Leon Lee prowadzi rozmowy z grupą inwestorów w sprawie sprzedaży 58% udziałów w platformie. Według „dobrze poinformowanych źródeł Bloomberga”, giełda jest wyceniana na kwotę od 2 do 3 mld dolarów,


Według opublikowanego tekstu, wśród potencjalnych nabywców są założyciel Tron Foundation Justin Sun oraz założyciel FTX i Alameda Research Sam Bankman-Fried.

Transakcja może zostać zamknięta już pod koniec sierpnia. Główni posiadacze ZhenFund i Sequoia China zostali poinformowani o trwających negocjacjach na spotkaniu akcjonariuszy w lipcu.

Rzecznik prasowy platformy potwierdził oczekującą umowę, ale odmówił zdradzenia szczegółów. FTX odmówił komentarza, a Justin Sun zaprzeczył jakoby prowadził jakiekolwiek rozmowy z Li.

Agencji trudno było odpowiedzieć, czy notowany w Hongkongu Huobi Technology Holdings będzie częścią składową transakcji. Firma zarządza aktywami cyfrowymi dla profesjonalnych inwestorów i jest licencjonowana przez lokalnego regulatora papierów wartościowych.

Huobi i lokalne regulacje

Dla przypomnienia, Huobi przestał rejestrować nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych we wrześniu 2021 roku. Wszystko ze względu na kolejną falę represji ze strony Pekinu.

Miesiąc później Huobi ostatecznie zamknął kontrakty terminowe i inne instrumenty pochodne oparte na kryptowalutach w ChRL.

W 2022 roku Huobi otrzymał pozwolenia na działalność w wielu jurysdykcjach, w tym w Dubaju, Gibraltarze, USA i Nowej Zelandii. Latem firma zamknęła swoje biuro w Tajlandii po tym, jak władze cofnęły jej licencję.

W czerwcu media informowały o planach Huobi dotyczących redukcji personelu o 30%.

huobi
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.