Samson Mow: Protokoły DeFi są gorsze od bitcoina pod względem decentralizacji | Wiadomości | CrypS.

Samson Mow: Protokoły DeFi są gorsze od bitcoina pod względem decentralizacji

Maciej Żerelik
samson mow

Większość protokołów DeFi nie może konkurować z Bitcoinem pod względem wydajności sieci monetarnej ze względu na brak decentralizacji. Taką opinię wyraził były dyrektor ds. strategii Blockstream, Samson Mow.


Według niego zespoły realizujące projekt DeFi mają prawo do wprowadzania zmian w protokole w dowolnym momencie.

Pieniądz na poziomie fundamentalnym powinien pozostać niezmieniony. Jeśli można dokonywać dowolnych zmian, to nie jest to lepsze niż waluta fiat zarządzana przez bank centralny.

Według Mowa, zdecentralizowany charakter Bitcoina nie pozwala na łatwą zmianę protokołu. To z kolei sprawia, że pierwotna kryptowaluta jest najlepszym kandydatem do roli globalnego systemu monetarnego. Zauważył on, że pomimo niezmiennego szkieletu cyfrowego złota, twórcy dappów mogą korzystać z rozwiązań skalujących warstwy 2.

Mow jest gorącym zwolennikiem mikropłatności w sieci Lightning Network (LN) Bitcoina. Technologia ta pozwala na szybkie i niedrogie transakcje. W listopadzie 2021 r. stwierdził, że LN „pozwala bitcoinowi stać się zdecentralizowanym środkiem wymiany na skalę planetarną”.

Z kolei w kwietniu, założony przez Mowa startup JAN3 pozyskał 21 mln USD przy wycenie 100 mln USD.

samson mow



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.