Salwador wyemituje obligacje bitcoinowe | Wiadomości | CrypS.

Salwador wyemituje obligacje bitcoinowe

Mariusz Przepiórka
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

Emisja obligacji Bitcoin o wartości 1 mld USD w Salwadorze może nastąpić między 15 a 20 marca. 10-letnia obligacja będzie oferować zwrot w wysokości 6,5% rocznie przez 10 lat. 500 mln USD zostanie przeznaczone na zakup bitcoinów, pozostałe 500 mln USD zostanie wydane na infrastrukturę wydobywczą bitcoinów w ramach „Bitcoin City”.

– Uważamy, że termin między 15 a 20 marca jest odpowiedni, mamy już prawie gotowe narzędzia. Ale o tym, co się stanie, zadecyduje kontekst międzynarodowy… Nie spodziewałem się wojny na Ukrainie – powiedział minister finansów Salwadoru Alejandro Selaya.

Obligacje emitowane przez Salwador noszą nazwę EBB1 (El Salvador Bitcoin Bond 1). Sugeruje się, że co najmniej 30% z 1 mld USD zostało już „ustnie zarezerwowane”. Od czasu przyjęcia bitcoina w Salwadorze statystyki z portfeli Chivo za 2021 rok wykazały, że przeprowadzano około 65 000 transakcji na sekundę.

Obligacje zostaną wyemitowane w Liquid Network

Nowa obligacja bitcoinowa jest również określana mianem „obligacji wulkanicznej”. Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ma wielkie ambicje w odniesieniu do kryptowalut. Bukele chce sfinansować utworzenie „Bitcoin City” na granicy z Hondurasem. Wydobycie bitcoinów byłoby tam zasilane energią geotermalną z wulkanu, który znajduje się w pobliżu lokalizacji Bitcoin City (wulkan Conchagua).

Salwador wyemituje swoje obligacje o wartości 1 mld USD w Liquid Network (blockstream.com). Rząd zamierza udzielić spółce Bitfinex Securities licencji na przetwarzanie, a także notowanie emisji obligacji. iFinex Inc. jest spółką macierzystą Bitfinex. Oznacza to, że tokeny Blockstream Mining Note (BMN) i Exordium (EXO) mogą być notowane na giełdzie, która jest w pełni regulowana przez Salwador.

Architektura tokenizowanej emisji długu została zaprojektowana przez Samsona Mow i Jesse Knutsona. Roczne wypłaty w wysokości 6,5% będą realizowane za pośrednictwem platformy zarządzania aktywami firmy Blockstream. Inwestorzy będą również korzystać z dywidendy w BTC, która będzie dystrybuowana za pośrednictwem platformy.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC
reklama
reklama