Sąd odrzuca wniosek SEC w sprawie przeciwko Ripple | Wiadomości | CrypS.

Sąd odrzuca wniosek SEC w sprawie przeciwko Ripple

Mariusz Przepiórka
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Firma Ripple z siedzibą w San Francisco odniosła kolejne małe zwycięstwo w sądowej walce z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Sędzia Sądu Okręgowego Sarah Netburn oddaliła wniosek SEC o odrzucenie zeznań byłego dyrektora Wydziału Finansów Korporacyjnych SEC, Williama Hinmana.

Ripple wnioskowało o przesłuchanie Hinmana, ponieważ w czerwcu 2018 roku powiedział on, że w oparciu o jego rozumienie sieci Ethereum i jej zdecentralizowanej struktury, oferty i sprzedaż ETH nie są transakcjami papierami wartościowymi. Odrzucenie wniosku SEC może zwiększyć szanse Ripple na udowodnienie, że token XRP nie jest papierem wartościowym. Jeśli nie będzie odwołania od SEC, Ripple może poprosić Hinmana o złożenie zeznań dotyczących rozumowania stojącego za jego decyzją w sprawie ETH, a następnie spróbować zastosować to samo uzasadnienie do XRP. Firma Ripple argumentowała, że SEC nie może regulować XRP jako papieru wartościowego, ponieważ jest on środkiem wymiany używanym do transakcji międzynarodowych i krajowych.

Sprawa o dużym znaczeniu dla branży

Według serwisu Bloomberg, SEC walczyło z wezwaniem twierdząc, że przesłuchanie „naraziłoby urzędników rządowych wysokiego szczebla na składanie zeznań w sprawach związanych z każdym prawem, regulacją lub polityką, nad którą pracowali lub o której mówili, a która później stała się podstawą działań egzekucyjnych”. Regulator finansowy twierdził również, że nie zajmuje stanowiska w wypowiedziach swoich pracowników, ale poprzez działania egzekucyjne, więc słowa Hinmana nie mają znaczenia w tej sprawie.

Sędzia Netburn stwierdziła, że nie jest to „rutynowa sprawa SEC”, dodając, że zeznania Hinmana nie „wywołają fali wezwań dla urzędników”. Stwierdziła również, że sprawa „obejmuje znaczące decyzje polityczne na rynkach, ponieważ kwota sporna jest znacząca, a interes publiczny w tym przypadku również jest istotny”. W grudniu 2020 roku SEC złożyła pozew przeciwko Ripple, zarzucając firmie, dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouse’owi i współzałożycielowi Chrisowi Larsenowi, prowadzenie „niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych aktywów cyfrowych” polegającej na sprzedaży tokenów XRP.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.