Sąd Najwyższy Pakistanu chce zniesienia zakazu kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Sąd Najwyższy Pakistanu chce zniesienia zakazu kryptowalut

Redakcja
pakistan i kryptowaluty

Sąd Najwyższy w Sindh w Pakistanie (SHC) złożył petycję przeciwko zakazowi wykorzystywania kryptowalut, nałożonemu przez Narodowy Bank Pakistanu (SBP) w dniu 6 kwietnia 2018 r.

Sąd Najwyższy chce regulacji cyfrowych aktywów

Sędzia Muhammad Iqbal Kalhoro, oskarżył bank centralny o ograniczenie stosowania walut cyfrowych w kraju. Podkreślił, że w przeciwieństwie do innych krajów na świecie Pakistan pozostaje w tyle pod względem wykorzystania nowoczesnych technologii.

Sędzia Kalhoro pytał SBP, dlaczego kryptowaluty są nadal zakazane w Pakistanie, skoro są używane na całym świecie. Prawnik banku centralnego stwierdził, że cyfrowe aktywa nie są zakazane, jednak muszą jeszcze zostać dokładnie uregulowane.

Taka odpowiedź doprowadziła do pojawienia się kolejnych pytań ze strony sędziego. Kalhoro zapytał, dlaczego w takim razie cyfrowe aktywa nie zostały jeszcze uregulowane.

„Skoro posługiwanie się walutą cyfrową nie stanowi czynu bezprawnego, dlaczego nie jest dozwolone?”.

Sędzia Kalhoro zauważył ponadto, że władze powinny brać przykład z tego, w jaki sposób inne kraje regulują kryptowaluty.

Zakaz Banku Centralnego z 2018 roku

W 2018 r. Bank Centralny wydał ostrzeżenie dot. kryptowalut, ponieważ nie są one prawnym środkiem płatniczym. W związku z tym wprowadzono zakaz oferowania usług związanych z branżą krypto.

Rok po ograniczeniu nałożonym przez SBP kraj ten rozważał legalizację cyfrowych aktywów. Obiecał wprowadzenie systemu licencjonowania instytucji pieniądza elektronicznego, w tym kryptowalutowych giełd. Od tego czasu nie zrobione jednak nic, aby wycofać wcześniejsze zakazy.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, niemiecki minister finansów, Olaf Scholz, wypowiadając się na spotkaniu ze swoimi odpowiednikami, zadeklarował przyspieszenie prac nad unijnymi przepisami zacieśniającymi kontrolę w dziedzinie kryptoaktywów.

pakistan i kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.