69370 BTC poruszyło się z portfela po raz pierwszy od 2015 roku | Wiadomości | CrypS.

69370 BTC poruszyło się z portfela po raz pierwszy od 2015 roku

Konrad Juszczyk
użytkownik wyciągnął 69370 BTC z portfela

Wczoraj anonimowy użytkownik wyciągnął 69370 BTC ( równowartość $... ) z portfela, do którego od wielu lat starają się włamać hakerzy. Na chwilę obecną właściciel tej sumy jest czwartym co do wielkości posiadaczem bitcoinów na świecie.

Do kogo należą pieniądze?

Adres z którego zostało przeniesionych prawie miliard dolarów w BTC jest powiązany z rynkiem Darknet Silk Road. Ten za to  już od dłuższego czasu jest na celowniku hakerów. Został on zamknięty w 2013 roku i od tamtego czasu jest praktycznie nieaktywny. Podejrzewa się, że jest to portfel Rossa Ulbrichta, który odsiaduje dożywocie za udostępnienie platformy Silk Road oraz włamania komputerowe.

Po wejściu do dark netu, a następnie na stronę słynnego hakera, można było kupić broń, narkotyki i inne nielegalne przedmioty. Płatności odbywały się oczywiście w BTC ze względu na ich trudną namierzalność. Mimo wyroku Ulbrich wciąż dostarcza analizy rynku Bitcoin.

Inną teorią jest odgadnięcie klucza do pliku portfela wallet.dat, który był sprzedawany na kilku forach hakerskich i w teorii ma ten sam adres. Jednak jak współzałożyciel Bitcoin Core, Matt Ward zauważył prawdopodobieństwo odgadnięcia klucza prywatnego, jest praktycznie niemożliwe.

Można także przypuszczać, że właściciel postanowił przenieść fundusze na inny adres, aby utrudnić hakerom włamanie do swojego portfela. Sam plik krążył jednak wśród nich od ponad 2 lat i nikt nie zdołał złamać kodu. Ponoć pojawiały się nawet plany, użycia w tym celu komputera kwantowego.

Według firmy analitycznej Ciphertrace: „Te ruchy mogą prawdopodobnie oznaczać, że właściciel portfela przenosi fundusze na nowe adresy, aby uniemożliwić hakerom dostęp do pliku wallet.dat lub że hakerzy już włamali się do pliku”.

 

użytkownik wyciągnął 69370 BTC z portfelareklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.