Rząd Birmy ogłosił Tethera oficjalną walutą | Wiadomości | CrypS.

Rząd Birmy ogłosił Tethera oficjalną walutą

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
birma -

Wygnany rząd Birmy, National Unity Government, ogłosił stablecoina USDT oficjalną walutą narodu. Wszystko po to, aby walczyć z militarnym reżimem.

W sobotę, 11 grudnia, Ministerstwo Planowania, Finansów i Inwestycji NUG wydało publiczne oświadczenie na Facebooku, uznając kyat – walutę wydawaną przez bank centralny Birmy – za nieważną i ustanawiając stablecoina USDT prawnym środkiem płatniczym.

NUG jest rządem na wygnaniu, kierowanym przez uwięzioną przywódczynię Aung San Suu Kyi. Jest to sojusz grup pro-demokratycznych i wybranych członków parlamentu, którzy zostali obaleni w wojskowym zamachu stanu w lutym tego roku. Choć NUG nie posiada obecnie żadnej władzy ani nie kontroluje żadnego terytorium w kraju, w październiku Unia Europejska formalnie uznała ją za jedynego prawowitego reprezentanta kraju.

Rząd chce w ten sposób obejść całkowitą kontrolę obecnego reżimu nad systemem finansowym. “Reżim wojskowy kontroluje bank centralny” – głosi oświadczenie NUG. W jego dalszej części organizacja wyjaśnia, że głównym powodem uznania Tethera za oficjalną walutę było “ulepszenie i przyspieszenie obecnego handlu i usług finansowych”.

Według lokalnych źródeł medialnych, w ciągu ostatnich kilku miesięcy reżim wojskowy aresztował wielu birmańskich obywateli za wysyłanie darowizn do zbrojnego skrzydła NUG, People’s Defence Forse. Ponadto, aby zachować całkowitą kontrolę, w maju zeszłego roku Bank Centralny Myanmaru uznał wszystkie waluty cyfrowe za nielegalne i zagroził więzieniem oraz grzywnami wszystkim naruszającym przepisy.

birma -reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.