Rynek NFT odżywa? Nowa kolekcja Marvela skacze o 500% | Wiadomości | CrypS.

Rynek NFT odżywa? Nowa kolekcja Marvela skacze o 500%

Karolina Kropopek
Marvel-Stan-Lee

Kolekcja tokenów niewymienialnych wydana na cześć kultowego amerykańskiego scenarzysty, a także producenta komiksów i filmów rozeszła się wśród inwestorów, niczym świeże bułeczki.


Choć popyt na NFT widocznie spadł na tle bessy, która pochłonęła rynek kryptowalut, wyprzedaż cyfrowej kolekcji związanej ze Stanem Lee jest dowodem na zapotrzebowanie na tego typu tokeny ze strony wiernych fanów znanych osobowości, czy silnych wizerunkowo marek. 

NFT od Stana Lee zostały wyprzedane

Cyfrowa kolekcja oddająca hołd wieloletniemu prezesowi i członkowi zarządu Marvel Comics zderzyła się z ogromnym popytem. Tokeny niewymienialne powiązane ze Stanem Lee zostały wyprzedane niemal natychmiast, gdy tylko trafiły na rynek. 

Sprzedaż wspomnianych NFT ruszyła w miniony poniedziałek (tj. 24 lipca br.). Ta “pamiątkowa” kolekcja została wydana, aby upamiętnić nieżyjącego już legendarnego autora komiksów. Została ona złożona z 8 294 NFT wycenionych na 15 dol. za sztukę. Przyniosła ona imponujący przychód dla Kartoon Studios w wysokości 120 tys. dol. 

Wzrost zainteresowania wspomnianą kolekcją spowodował, że ceny poszczególnych tokenów do niej przynależnych widocznie się zwiększyły. Był to skok o co najmniej 500%. Według danych dostępnych w aplikacji Veve Collectible najniższa cena NFT związanego ze Stanem Lee osiągnęła poziom 81 dol. Z kolei najdroższy NFT wyceniony został przez rynek na 749 dol. 

Ogromny sukces na tle bessy

Kolekcja tokenów niewymienialnych wydana na cześć twórcy komiksowych bohaterów tchnęła nowe życie w rynek NFT, który doznał widocznego spadku wolumenów obrotu w 2023 r. Tym samym ten rodzaj cyfrowych aktywów może zacząć z biegiem czasu być traktowany bardziej, jako medium ekspresji artystycznej oraz narzędzie łączące twórców z ich fanami, nie zaś “spekulacyjne inwestycje”. 

Tokeny niewymienialne przeniosły niejako kolekcjonerstwo na nowy poziom. Za pomocą tych “zasobów” cyfrowych twórcy mogą wyrażać siebie, tworzyć unikalne wirtualne przedmioty i oferować je swoim wiernym odbiorcom. 

Wartość poszczególnych NFT może zmieniać się w zależności od popularności danego artysty, siły społeczności wokół niego zgromadzonej, a także ich niepowtarzalności. Obecnie kolekcjonerzy z niecierpliwością wyczekują na wieści o nadchodzących fazach sprzedaży NFT inspirowanych jedną z najbardziej kultowych postaci w świecie komiksów.  

Marvel-Stan-Leereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.