Rynek kryptowalut zalany meme coinami i NFT poświęconymi królowej Elżbiecie II | Wiadomości | CrypS.

Rynek kryptowalut zalany meme coinami i NFT poświęconymi królowej Elżbiecie II

Zerelik Maciej

W ciągu 24 godzin od śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II na rynku kryptowalut pojawiły się dziesiątki tokenów meme i setki związanych z nią NFT.


W ciągu ostatnich 24 godzin na zdecentralizowanych giełdach opartych na BNB Chain i Ethereum powstały monety takie jak Queen Elizabeth Inu, Save the Queen, Queen, QueenDoge, London Bridge is Down i Rip Queen Elizabeth.

Według Dex Screener, wolumen Queen Elizabeth Inu to ponad 235 000 dolarów na Uniswap, a kapitalizacja rynkowa monety wynosi 8900 dolarów. Token zyskał 441% w ciągu 24 godzin, ale wciąż handluje na poziomie bliskim zeru.queen weth

Cena Rip Queen Elizabeth na PancakeSwap spadła o 87%. Dzienny wolumen obrotu tokena ledwo osiągnął poziom 1300 dolarów. Bardziej imponująco wygląda spektakl w przypadku Save the Queen. Aktywo wzrosło o 715%, natomiast wolumen na Uniswap wyniósł 933 tysiące dolarów.królowa elżbieta krypto

Powstały też NFT

Na OpenSea, największym rynku NFT, pojawiła się kolekcja RIP Queen Elizabeth. Każdy z 520 tokenów przedstawia niejednoznaczny wizerunek zmarłej królowej.

królowa elżbieta nft

W chwili pisania tego tekstu zainteresowanie użytkowników aktywami jest minimalne. Cena floor wynosi mniej niż 0,01 ETH (16,9 USD), a wolumen to zaledwie 0,08 ETH.

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że wypuszczenie dziesiątek tokenów dedykowanych królowej było „złą rzeczą” dla branży kryptowalutowej.

reddit

Przypomnijmy, że w 2021 roku amerykański kongresmen Brad Sherman żartował z nieistniejącej kryptowaluty. Od razu powstały dziesiątki nowych meme tokenów.

reklama
reklama