Rynek kryptowalut zalany meme coinami i NFT poświęconymi królowej Elżbiecie II | Wiadomości | CrypS.

Rynek kryptowalut zalany meme coinami i NFT poświęconymi królowej Elżbiecie II

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

W ciągu 24 godzin od śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II na rynku kryptowalut pojawiły się dziesiątki tokenów meme i setki związanych z nią NFT.


W ciągu ostatnich 24 godzin na zdecentralizowanych giełdach opartych na BNB Chain i Ethereum powstały monety takie jak Queen Elizabeth Inu, Save the Queen, Queen, QueenDoge, London Bridge is Down i Rip Queen Elizabeth.

Według Dex Screener, wolumen Queen Elizabeth Inu to ponad 235 000 dolarów na Uniswap, a kapitalizacja rynkowa monety wynosi 8900 dolarów. Token zyskał 441% w ciągu 24 godzin, ale wciąż handluje na poziomie bliskim zeru.queen weth

Cena Rip Queen Elizabeth na PancakeSwap spadła o 87%. Dzienny wolumen obrotu tokena ledwo osiągnął poziom 1300 dolarów. Bardziej imponująco wygląda spektakl w przypadku Save the Queen. Aktywo wzrosło o 715%, natomiast wolumen na Uniswap wyniósł 933 tysiące dolarów.królowa elżbieta krypto

Powstały też NFT

Na OpenSea, największym rynku NFT, pojawiła się kolekcja RIP Queen Elizabeth. Każdy z 520 tokenów przedstawia niejednoznaczny wizerunek zmarłej królowej.

królowa elżbieta nft

W chwili pisania tego tekstu zainteresowanie użytkowników aktywami jest minimalne. Cena floor wynosi mniej niż 0,01 ETH (16,9 USD), a wolumen to zaledwie 0,08 ETH.

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że wypuszczenie dziesiątek tokenów dedykowanych królowej było “złą rzeczą” dla branży kryptowalutowej.

reddit

Przypomnijmy, że w 2021 roku amerykański kongresmen Brad Sherman żartował z nieistniejącej kryptowaluty. Od razu powstały dziesiątki nowych meme tokenów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.