Rynek kryptowalut po burzy. Co dalej z ceną BTC? | Wiadomości | CrypS.

Rynek kryptowalut po burzy. Co dalej z ceną BTC?

analitycy goldman sachs uważają, że bitcoin może spadać dalej Bitcoin [BTC]

W nocy z czwartku na piątek kurs bitcoina spadł o ok. 10%. Obecnie znajduje się na poziomie ok. 25 850 USD. Co dalej z ceną BTC?


Kurs bitcoina spada

To nie pierwszy raz, gdy cena bitcoina spada o taką, dwucyfrową wartość. Jak słusznie przypomniał ostatnio analityk ukrywający się pod pseudonimem PlanB, “nawet w czasie hossy bitcoin potrafi spaść 30%”. I to parę razy w czasie całego takiego cyklu wzrostowego. Nie przeszkadza mu to w 10-krotnym wzroście.

Obecna sytuacja nie jest wcale taka dramatyczna. Tym bardziej, że spadki miały miejsce w czasie, gdy trwała ogólna korekta na wielu tradycyjnych rynkach. Ta została napędzona m.in. przez minutki Fedu. Z raportu z ostatniego posiedzenia władz banku centralnego USA wynika, że te wcale nie są pewne tego, że należy już skończyć cykl podwyżek stóp procentowych.

Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 25 850 USD. Od wczoraj cena spadła o 2,5%, zaś w skali 7 dni o 12%. Nastroje są złe. Indeks strachu i chciwości bitcoina pokazał 39 (na 100).

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje 1655 USD. Przekłada się to na 2-procentowy spadek w skali doby i 10-procentową korektę tygodniową. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 28, co oznacza strach inwestorów.

Co dalej z kursem?

Co wydarzy się na rynku kryptowalut wkrótce? Na profilu Subiektywnie o finansach czytamy, że “niektórzy analitycy wykresów, patrząc na wykres BTC, widzą możliwość spadku ceny nawet do 21 000 dolarów (w ramach tzw. formacji klina). Inni mówią, że wiele zależy od przyszłotygodniowego wystąpienia szefa amerykańskiego banku centralnego, który “wyznaczy” nastroje na całym rynku kapitałowym (chłodząc lub podgrzewając nastroje dotyczące możliwych kolejnych podwyżek stóp procentowych).”

Możemy chyba jednak uznać – za PlanemB – że obecne spadki to nie apokalipsa, ale jedynie korekta. Długoterminowo sytuacja na rynku kryptowalut wygląda dobrze. Możliwe, że w 2024 r. na rynku pojawi się bitcoinowy ETF spot. Bardzo realne jest też utworzenie funduszu rynku futures etheru. W takich okolicznościach ważne jest nie poddawanie się emocjom.

Powyższy tekst nie jest poradą inwestycyjną.

analitycy goldman sachs uważają, że bitcoin może spadać dalejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.