Rynek krypto przyciągnął rekordowe kwoty w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Rynek krypto przyciągnął rekordowe kwoty w 2021 roku

Mariusz Przepiórka
Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%

W bieżącym roku fundusze venture capital wprowadziły na rynek kryptowalutowy około 30 mld USD. To więcej niż we wszystkich wcześniejszych latach łącznie, licząc całkowitą, nieco ponad dziesięcioletnią historię branży.

To prawie czterokrotnie więcej niż poprzedni wysoki wynik na poziomie około 8 mld USD w 2018 roku, następującym po przełomowym wzroście wartości bitcoina o ponad 1300%, według danych transakcyjnych opracowanych przez PitchBook Data Inc.

Inwestorzy nie chcą przegapić okazji

– Wyszliśmy poza samo cyfrowe złoto. Mamy usługi finansowe, sztukę, gry jako podkategorię NFT, Web 3.0, zdecentralizowane media społecznościowe – wszystko to sprawiło, że inwestorzy uznali, że nie mają wystarczającej ekspozycji – powiedział Spencer Bogart, główny partner w Blockchain Capital LLC z siedzibą w San Francisco, jednym z największych inwestorów w branży.

Inwestorzy finansują wszystko i wszędziepowiedział Rob Le, analityk PitchBook. Nagłe pojawienie się sektorów uważanych niegdyś za niszowe, takie jak NFT, pokazało inwestorom, co mogą przegapić, nawiązując do niezrozumiałego do niedawna rynku tokenów NFT OpenSea, który obecnie jest porównywany do elektronicznej platformy handlowej Etsy.

Michael Jordan inwestuje w Dapper Labs

Kwota finansowania na poziomie 30 mld USD obejmuje rundy pozyskiwania funduszy przeprowadzone przez takie firmy jak Robinhood Markets Inc. i Revolut Ltd., zajmujące się technologiami finansowymi, które zaledwie dotykają kryptowalut. Patrząc ściśle na amerykańskie transakcje venture capital możemy dostrzec również ogromny poziom finansowania na poziomie około 7,2 mld USD w tym roku, co czterokrotnie przekracza poprzedni rekord ustanowiony w 2018 roku, zgodnie z danymi PitchBook.

Przykładowo giełda FTX zamknęła w lipcu rundę finansowania o wartości 1 mld USD, co zwiększyło jej wycenę do 18 mld USD. New York Digital Investment Group zebrała w połowie grudnia ponad 1 mld USD, uzyskując wycenę ponad 7 mld USD. Firma Forte pozyskała w listopadzie 725 mln USD. Platforma NFT Dapper Labs pozyskała w marcu 350 mln USD od inwestorów, wśród których znalazła się legenda koszykówki Michael Jordan.

Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.