Runda finansowania Gemini w wysokości 400 mln USD, aby zbudować metaverse | Wiadomości | CrypS.

Runda finansowania Gemini w wysokości 400 mln USD, aby zbudować metaverse

Konrad Juszczyk
giełda kryptowalut gemini

Giełda kryptowalut Gemini ogłosiła dzisiaj, że po raz pierwszy przyniosła kapitał zewnętrzny, pozyskując 400 milionów dolarów przy wycenie firmy w wysokości 7,1 miliarda dolarów.

Wycena Gemini na ponad 7 mld USD

Firma Gemini ogłosiła, że w czwartek zamknęła rundę finansowania o wartości 400 milionów dolarów z wyceną firmy na 7,1 miliarda dolarów. Jest to pierwszy raz odkąd ​​firma szukała zewnętrznego finansowania. Morgan Creek Digital poprowadził rundę z udziałem m.in. 10T, ParaFi, Newflow Partners i Marcy Venture Partners. Firma braci Winklevoss dołącza do rosnącej listy czołowych firm związanych z kryptowalutami korzystając z korzystnych warunków rynkowych i rosnącego zainteresowania inwestorów głównego nurtu w celu pozyskania świeżego kapitału.

Regulowana platforma Gemini z myślą o bezpieczeństwie uczyniła z niej zaufaną platformę zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji. Inwestorzy chcący zdywersyfikować swoje portfele zwrócili się do Gemini jako preferowanej platformy do poruszania się po świecie kryptowalut. Dzięki tej rundzie finansowania Gemini będzie nadal wprowadzać na rynek proste, innowacyjne i bezpieczne produkty oraz rozwijać swoją ekspansję geograficzną oraz wejść w rynek metaverse.

Jeden z założycieli – Cameron podkreślił w wywiadzie dla Forbesa, że firma będzie szła w kierunku zdecentralizowanego metaverse w przeciwieństwie do scentralizowych firm jak np. Facebook ponieważ wierzy, że oferuje ona większe korzyści dla użytkownika. Ten ruch po raz kolejny sprawi, że duet będzie konkurował z Markiem Zuckerbergiem, z którym słynnie walczyli w sądzie o własność Facebooka ponad dekadę temu.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama