Rumunia stworzy krajowy rynek NFT | Wiadomości | CrypS.

Rumunia stworzy krajowy rynek NFT

Dawid Kucharczyk
Rumunia wprowadzi krajowy rynek nft

Rumuński Narodowy Instytut Badań i Rozwoju w Informatyce uruchomi publiczną platformę NFT, aby zachęcić do adopcji Web3 w kraju. Takie informacje podał serwis Cointelegraph.


Wraz z uruchomieniem, w dniu 26 kwietnia, ICI D|Services zaprezentuje pięć unikalnych kolekcji NFT. Celem inicjatywy jest stworzenie połączenia między prywatnymi i publicznymi instytucjami a ich użytkownikami.

Rynek NFT pozwoli klientom tworzyć, emitować i handlować niewymiennymi tokenami. Został on opracowany we współpracy z projektem blockchain MultiversX (dawniej Elrond Network).

Paul Niculescu-Mizil Gheorghe, koordynator laboratorium blockchain w Narodowym Instytucie Rumunii, powiedział, że projekt jest wspierany przez rząd kraju.

Nasz instytut chce stworzyć most między młodymi pokoleniami a wartościami instytucji publicznych poprzez zainicjowanie strefy komfortu dla interakcji ze sferą cyfrową.

Według eksperta, wsparcie rumuńskiego rządu dla innowacyjnych projektów, takich jak ICI D|Services, zwiększa możliwości kraju, tworzy nowe źródła dochodów i przyczynia się do wzrostu gospodarczego.

Które rządy jeszcze chcą wdrożyć blockchain i Web3?

W lutym 2023 roku New York University’s School of Advanced and Professional Studies ogłosił partnerstwo z fundacją nonprofit Near Foundation w celu uruchomienia kursu Web3 Learning Workshop.

W tym samym miesiącu giełda kryptowalut Binance podpisała protokół ustaleń z Agencją Innowacji i Technologii Gruzji w celu realizacji inicjatyw blockchain.

Rumunia wprowadzi krajowy rynek nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.