Ruch na światowych giełdach kryptowalutowych wzrósł o 13% w lipcu | Wiadomości | CrypS.

Ruch na światowych giełdach kryptowalutowych wzrósł o 13% w lipcu

Maciej Żerelik
giełdy wolumen

Globalne giełdy kryptowalutowe, ze względu na rosnące ceny cyfrowych aktywów, odnotowały w lipcu znaczny wzrost ruchu sieciowego.

Według danych ICO Analytics, firmy rozpoczynającej działalność w zakresie analizy kryptowalut, ruch na światowych giełdach wzrósł w lipcu o średnio 13%.

Illia Kmez, szefowa działu treści w ICO Analytics, powiedziała, że od grudnia 2020 roku scentralizowane giełdy zwiększyły ruch internetowy o 26%. W celu dokonania obliczeń, startup przeanalizował ilość odwiedzin około 100 giełd, w tym międzynarodowych platform handlowych, jak i tych które działają tylko w jednym kraju.

Podczas gdy średnia wynosi 13%, niektóre giełdy (YoBit.net i KuCoin) odnotowały znacznie większy wzrost, przekraczający nawet 60%.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalutowa, odnotowała w lipcu 24,9 mln odwiedzin, a ruch na jej platformie wzrósł o prawie 10%. Coinbase w tym miesiącu zliczył 22,5 mln wizyt, co stanowi wzrost o 18%.

Nie każda giełda odnotowała jednak wzrosty. Niektóre popularne giełdy jak BitMEX i OKEx odnotowały spadek ruchu. Według udostępnionych danych, ruch na BitMEXie spadł o 1,6%, a na OKEx aż o 6%.

wykres ruch na giełdach

Uniswap jest największym protokołem DeFi pod względem ruchu sieciowego

W innym tweecie z dnia 9 sierpnia, ICO Analytics dostarczyło podobne statystyki dotyczące zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi. Według opublikowanych danych, zdecentralizowana giełda Uniswap jest największa pod względem ruchu sieciowego i odnotowała w lipcu ponad 1,4 mln wizyt. Według danych serwisu DefiPulse.com, Uniswap jest dziewiątym największym środowiskiem DeFi pod względem całkowitej wartości zablokowanej w protokole.

 

Największy wzrost ruchu, odnotował dostawca płynności DeFi – Balancer Pool. Ilość wizyt na platformie wzrosła w lipcu o 193%

Wcześniej w lipcu firma Messari, zajmująca się analizą rynku, stwierdziła, że DeFi stanowi zaledwie 1,5% całego rynku kryptowalut. Według DefiPulse.com, łączna wartość zablokowana na rynkach DeFi wynosi aktualnie 4,7 mld dolarów.

giełdy wolumenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.