Rozbito izraelską grupę krypto oszustów | Wiadomości | CrypS.

Rozbito izraelską grupę krypto oszustów

Michał Misiura
zatrzymano 10 oszustów kryptowalutowych

Akcję przeprowadziły francuskie, belgijskie i izraelskie służby. 10 aresztowanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła 6 mln euro. 

Oszuści mieli pomnażać pieniądze wpłacane przez klientów dzięki inwestycjom w kryptowaluty. Model działania przypominał piramidę finansową, a wcześni inwestorzy mogli liczyć na zyski, które przekonywały ich do większych wpłat i przyciągania nowych klientów. Obiecywane zwroty miały wynosić nawet 35%. Wiadomo, że ofiarami przestępców padło 85 osób.

Izraelska policja przesłuchała 5 osób i przeprowadziła 7 przeszukań, tymczasem we Francji zatrzymano 4 członków grupy. We współpracy z władzami Luksemburga udało się przejąć 1 mln EUR należący do oszustów. Pozostałe pieniądze miały trafić na rachunki fikcyjnych firm w azjatyckich i tureckich bankach.

Handel kryptowalutami we Francji jest legalny, ale wszystkie firmy muszą stosować się do odpowiednich wymogów. Każdy dostawca usług krypto ma obowiązek zarejestrować się i uzyskać certyfikat francuskiego nadzoru finansowego. Ponadto firmy z branży kryptowalut muszą przestrzegać zasad Know Your Customer (KYC). Wszystkie podmioty nieprzestrzegające przepisów zwracają uwagę francuskich służb i tak było też w przypadku zlikwidowanego scamu.

zatrzymano 10 oszustów kryptowalutowych
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.