Rosyjski darknetowy rynek Hydra przeżywa rozkwit | Wiadomości | CrypS.

Rosyjski darknetowy rynek Hydra przeżywa rozkwit

Redakcja
finlandia darknet

Flashpoint – lider w zakresie analizy ryzyka – oraz Chainalysis – firma zajmująca się analizą blockchaina, opublikowały wspólny raport dot. rosyjskiego darknetowego rynku Hydra. Wynika z niego, że strona, która akceptuje płatności w kryptowalutach, przeżywa prawdziwy rozkwit.

W wydanym wczoraj raporcie podkreślono gwałtowny wzrost wolumenu transakcji w kryptowalutach. Roczne wolumeny wzrosły z 9,40 mln USD w 2016 r., do kwoty 1,37 mld USD pod koniec 2020 r.

Jak wyjaśnia raport, Hydra była kiedyś dobrze znanym darknetowym rynkiem dla handlarzy narkotyków. Obecnie jednak, rynek ten rozszerzył swoje działania na sprzedaż kradzionych kart kredytowych i kart SIM. Kolejnym nielegalnym, szybko rosnącym obszarem są fałszywe dokumenty. Firmy analityczne skomentowały ten wzrost w następujący sposób:

Dalszym czynnikiem wzrostu Hydry jest jej zdolność – lub szczęście – do pozostania na rynku bez szwanku wobec ataków konkurencji lub kontroli organów ścigania. Jej jedyny odnotowany przestój miał miejsce w krótkim okresie czasu na początku globalnej pandemii COVID-19 pod koniec marca 2020 r..

wykres chainalysis

Hydra wydaje się być stroną, która jest skierowana do osób rosyjskojęzycznych i głównie do północno-wschodniej części globu. Według raportu, administratorzy Hydry są bardzo wymagający w stosunku do sprzedawców. Nakładają oni ograniczenia, które zmuszają większość sprzedawców do przeprowadzania transakcji za pośrednictwem rosyjskich giełd i operatorów usług.

darknet hydra

Wygląda też na to, że cały proces kupna i sprzedaży jest ściśle kontrolowany przez administratorów Hydry. Wypłaty sprzedających ze strony są zablokowane do momentu dokonania 50 transakcji sprzedaży, a saldo portfela musi być utrzymywane przez cały czas na poziomie co najmniej 10 000 USD.

Kolejnym wymogiem jest to, że zarobki muszą być konwertowane na rosyjską walutę fiat. Co więcej musi się to odbywać za pośrednictwem jednej z kilku giełd i operatorów usług, które znajdują się głównie w Rosji i kilku prorosyjskich krajach Europy Wschodniej.

finlandia darknetreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.