Rosyjski cyberprzestępca przyznaje się do winy przed sądem w USA | Wiadomości | CrypS.

Rosyjski cyberprzestępca przyznaje się do winy przed sądem w USA

Michał Misiura
deweloper ethereum wyjdzie za kaucją

29-letni Aleksiej Burkow przyznał się do prowadzenia hakerskiego forum i czarnego rynku, przez które przepłynęło 20 mln USD. 

Młody Rosjanin był administratorem podziemnego rynku Cardplanet, na którym prowadzono handel skradzionymi danymi, dostępem do zainfekowanych urządzeń i usługami hakerskimi. Ponadto prowadził także ekskluzywne forum dla cyberprzestępców. By stać się jego członkiem trzeba było wpłacić 5000 dolarów i otrzymać zaproszenie od trzech zarejestrowanych użytkowników. Tego rodzaju gwarancje miały sprawić, że hakerski klub nie będzie inwigilowany.

Aleksiej Burkow został zatrzymany w Izraelu w 2015 roku. Od tego czasu o jego ekstradycję starały się władze USA. Po wyczerpaniu możliwości do kolejnych odwołań, został wysłany do Stanów Zjednoczonych, gdzie od listopada zeszłego roku toczył się jego proces. Burkow przyznał się do zarzutów i grozi mu do 15 lat więzienia. Wyrok zostanie odczytany 8 maja. Prawdopodobnie sądzony Rosjanin zostanie potraktowany łagodniej dzięki współpracy ze śledczymi.

deweloper ethereum wyjdzie za kaucją
reklama
reklama