Rosja zablokowała dostęp do giełdy OKX | Wiadomości | CrypS.

Rosja zablokowała dostęp do giełdy OKX

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Rząd Rosji dofinansuje centrum miningu

Strona internetowa giełdy kryptowalut OKX została w Rosji zablokowana.


Według Roskomsvoboda, tj. lokalnej organizacji pozarządowej (NGO), która monitoruje cenzurę online strona internetowa giełdy kryptowalut OKX została zablokowana w Rosji. Prawdopodobnie platforma jest oskarżona o naruszenie prawa o rozpowszechnianiu informacji.

Szef RosKomSvoboda Artem Kozlyuk wyjaśnił, że Prokuratura Generalna ma prawo do wydawania wniosków o zablokowanie zasobów Internetu w przypadku wystąpienia jednej z trzech sytuacji:

  • dystrybucji materiałów ekstremistycznych;
  • rozpowszechniania fałszywych i niedokładnych informacji;
  • wydania nakazu przez Bank Centralny Federacji Rosyjskiej, uznającego witrynę za oszukańczą.

Powód zablokowania giełdy kryptowalut OKX w Rosji

Artem Kozlyuk powiedział, że nie jest w stanie dokładnie powiedzieć, która z tych trzech podstaw została wybrana:

W tym przypadku nie można dokładnie powiedzieć, którą podstawę wybrano. Ale najprawdopodobniej stało się to decyzją banku centralnego. W Federacji Rosyjskiej kryptowaluty nie są zalegalizowane, więc rosyjskie agencje rządowe i sądy mogą podejmować arbitralne decyzje o blokowaniu stron związanych z kryptowalutami jako rozpowszechniających nielegalne informacje.

Jednocześnie potwierdził, że nie może uzyskać dostępu do strony internetowej giełdy bez VPN. Służba prasowa Roskomnadzoru podała natomiast, że:

Witryna opublikowała informacje związane z działalnością piramid finansowych, a także informacje o świadczeniu usług finansowych przez osoby, które nie mają prawa do ich świadczenia zgodnie z ustawodawstwem Federacji Rosyjskiej.

Stanowisko administratorów społeczności OKX na Discordzie

Administratorzy społeczności OKX na platformie Discord wyjaśnili, że ze swojej strony giełda nie nakłada ograniczeń na rosyjskich użytkowników i nadal świadczy im usługi w pełnym zakresie:

Nie zalecamy korzystania z VPN podczas uzyskiwania dostępu do OKX, ponieważ uruchomi to naszą kontrolę ryzyka i może skutkować zablokowaniem konta.

W niedalekiej przyszłości platforma handlowa zamierza wydać oficjalne oświadczenie w sprawie sytuacji.

Rząd Rosji dofinansuje centrum miningureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.