Rosja tworzy usługę do śledzenia "pozbawionych skrupułów posiadaczy kryptowalut"

Rosja śledzi „pozbawionych skrupułów posiadaczy kryptowalut”

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Rosja tworzy usługę do śledzenia posiadaczy kryptowalut

W Federacji Rosyjskiej zaczęto śledzić „pozbawionych skrupułów” właścicieli portfeli kryptowalutowych. Projekt podobno ma już za sobą pierwsze sukcesy.


W Rosji wprowadzono usługę cyfrową do identyfikacji właścicieli portfeli kryptograficznych, zamieszanych w nieuczciwą działalność. W przededniu Międzynarodowego Dnia Walki z Korupcją poinformował o tym w Andriej Kurnosenko, szef GUEBiPK Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji.

Serwis o nazwie „Konto osobiste organu ścigania” za pomocą modułu analitycznego otrzymuje informacje z całego kraju o zagrożeniach finansowych dla gospodarki. Pokazuje również efekty wspólnej pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych między innymi w kontekście projektów krajowych, na wzór prac w przemyśle drzewnym, mieszkalnictwie, usługach komunalnych, przemyśle obronnym, cyberprzestępczości i innych obszarach działalności. Z systemem zintegrowany został także moduł do monitorowania transakcji kryptowalutowych.

Pozbawieni skrupułów posiadacze kryptowalut

Szef GUEBiPK Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział, że serwis ma już za sobą pierwsze sukcesy:

Ten projekt cyfrowy został już wdrożony i z powodzeniem działa. (…) Istnieją już pozytywne doświadczenia związane z używaniem tego narzędzia do identyfikowania pozbawionych skrupułów właścicieli portfeli kryptograficznych.

Nie ujawniono jak dokładnie działa narzędzie i na czym miałoby polegać zwalczanie złych kryptowaluciarzy. Jeżeli podobnie do “konfiskaty” portfela Hydry to przestępcy mogą raczej spać spokojnie. W kwietniu tego roku moskiewski sąd nakazał zajęcie portfela kryptowalut Dmitrija Pawłowa oskarżonego o bycie administratorem darknetowego rynku Hydra. Zatrzymany odmówił jednak wydania klucza prywatnego i sprawa utknęła w martwym punkcie. Inną rzeczą jest fakt, że Pawłow prawdopodobnie obsługiwał tylko serwery platformy.

Rosja tworzy usługę do śledzenia posiadaczy kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.