Rosja: technik IT kopał kryptowaluty w szpitalu covidowym | Wiadomości | CrypS.

Rosja: technik IT kopał kryptowaluty w szpitalu covidowym

Anna Sutowicz

Aresztowano specjalistę IT pracującego dla instytucji medycznej w Federacji Rosyjskiej. Zarzucono mu nielegalne wydobywanie kryptowalut w szpitalu, w którym leczono na COVID-19.


Wydobywał kryptowaluty w szpitalu

Aresztowano wykwalifikowanego pracownika IT. Mężczyzna został oskarżony o instalację sprzętu do kopania kryptowalut w oddziale szpitala, w którym pracował. Korzystał ze szpitalnych urządzeń IT i elektryczności w szpitalu w Gorno-Altaisk, stolicy Republiki Ałtaju w południowej Syberii.

Według oświadczenia regionalnego departamentu Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), sprzęt górniczy działał przez około rok. Straty szacowane są na poziomie 400 000 rubli (ok. 7 tysięcy USD). Mężczyzna prawdopodobnie znalazł się w poważnych tarapatach finansowych i z tego powodu postanowił zająć się wydobyciem.

Mining w Rosji

Działalność wydobywcza w Rosji staje się coraz bardziej powszechna. Jej obfite zasoby energii sprawiają, że jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do wydobywania kryptowalut. Sam Władimir Putin wypowiadał się pozytywnie o górnictwie jeszcze niewiele ponad rok temu. Od dawna jest ono bowiem postrzegane jako działalność, która może dać szansę na dodatkowy dochód. Poza tym, kryptowaluty i związane z nimi działania stały się także możliwym narzędziem do próby obejścia niezwykle surowych sankcji nałożonych na Rosję przez społeczność międzynarodową.

Rosja gotowa na regulacje kryptowalut

Anatolij Aksakow, przewodniczący Komisji Rynków Finansowych Dumy Państwowej powiedział w lipcu tego roku, że rząd nie jest przeciwny utworzeniu platformy handlu kryptowalutami w Rosji. Jednak zastrzegł, że taki podmiot powinien przestrzegać ścisłych regulacji banku centralnego i działać podobnie do moskiewskiej giełdy. Rosyjski Bank Centralny oświadczył, że jest już gotowy na legalizację miningu. Pomimo znacznego zainteresowania kryptowalutami, naród nie ma własnej giełdy, a miejscowi polegają na zagranicznych platformach.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.