Rosjanom w darknecie proponuje się wycofanie aktywów zablokowanych na giełdach BTC | Wiadomości | CrypS.

Rosjanom w darknecie proponuje się wycofanie aktywów zablokowanych na giełdach BTC

Anna Sutowicz
W darknecie pojawiły się usługi wycofania zablokowanych aktywów z giełd BTC

W darknecie pojawiły się usługi oferujące Rosjanom wycofanie zablokowanych aktywów na giełdach kryptowalut Binance, Kraken, Huobi i KuCoin. Prowizja od takiej transakcji waha się od 35% do 85%.


Rośnie liczba ofert uwolnienia aktywów rosyjskich inwestorów zablokowanych na zagranicznych giełdach kryptograficznych. W darknecie pojawiły się usługi wycofania zablokowanych aktywów na giełdach takich jak Binance, Kraken, Huobi i KuCoin. Według informacji podanych przez Kommersant, wypłata środków jest możliwa na odblokowane konto lub poprzez ponowną rejestrację konta ze zresetowaniem warunków KYC (wymóg „znaj swojego klienta”). Prowizja za usługę zaczyna się od 35% i kończy na 85% wypłacanej kwoty.

Wycofanie zablokowanych aktywów

Zdaniem ekspertów, oferty mogą pochodzić od osób posiadających powiązania ze służbą bezpieczeństwa platform transakcyjnych lub po prostu takich, które opracowały skuteczne mechanizmy resetowania KYC. Giełdy mogą zamrozić środki z powodu sankcji nałożonych na użytkowników z określonej jurysdykcji lub na żądanie organów ścigania, w przypadku, kiedy istnieje podejrzenie nieprzestrzegania procedury AML (Anti-Money Laundering, środki przeciwdziałające praniu brudnych pieniędzy).

W takim przypadku giełda ma prawo zamrozić pieniądze do czasu dostarczenia dokumentów, ta giełda ma obowiązek zgłosić taką operację policji lub Interpolowi, tym zajmuje się wewnętrzny dział zgodności giełdy – powiedział Dmitrij Machikhin, założyciel BitOK.

Nie każda giełda kryptograficzna popiera sankcje

Nie wszystkie giełdy kryptograficzne poparły sankcje, co w znacznej mierze jest wynikiem niechęci do utraty obiecującego rynku rosyjskiego. Oleg Ogienko, dyrektor BitRiver do spraw relacji z rządem zaznacza, że ryzyko blokowania aktywów kryptowalutowych Rosjan na zagranicznych platformach będzie rosło wraz z wprowadzaniem nowych pakietów sankcji.

Według analityków RegBlok, na krajowych platformach handlowych zablokowane są obecnie konta 10 000-20 000 Rosjan z łączną kwotą 2-3 miliardów rubli.

W darknecie pojawiły się usługi wycofania zablokowanych aktywów z giełd BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.