Rosja chce stworzyć państwową giełdę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Rosja chce stworzyć państwową giełdę kryptowalut

Redakcja
Rząd Rosji dofinansuje centrum miningu

Deputowani Dumy Państwowej mają zamiar wprowadzić nowe poprawki do ustawy “O cyfrowych aktywach finansowych”. Ich celem będzie umożliwienie handlu kryptowalutami na platformie kontrolowanej przez państwo.


Sergey Altukhov, członek Komisji Polityki Gospodarczej Dumy Państwowej, wyraził zaniepokojenie stratami finansowymi poniesionymi przez Rosję:

Nie ma sensu mówić, że kryptowaluty nie istnieją, ale problem polega na tym, że krążą one w dużym przepływie poza regulacją państwową. To miliardy rubli utraconych wpływów do budżetu w postaci podatków.

Altukhov potwierdził, że przygotowywane są zmiany legislacyjne w celu uruchomienia krajowej platformy obrotu kryptowalutami. I dodał, że konieczne będzie stworzenie ram prawnych dla wykorzystania aktywów cyfrowych, z którymi zgodzi się zarówno rząd, jak i bank centralny.

Nie chodzi o środek płatniczy

Według Altukhova, Duma omawia schemat regulacji kryptowalut i “żelazne argumenty dla organów nadzoru”. Źródło wyjaśniło, że posłowie i przedsiębiorcy zgadzają się, że giełda kryptowalut nie będzie instrumentem do dystrybucji waluty cyfrowej jako środka płatniczego w kraju. Platforma będzie bardziej “kantorem”, gdzie będzie można deklarować i przeliczać waluty cyfrowe.

W zeszłym tygodniu do Dumy Państwowej wprowadzono projekt zmian w ustawie “O cyfrowych aktywach finansowych”, który skutecznie zakazałby obiegu kryptowalut w Rosji dla wszystkich z wyjątkiem górników. Ci musieliby sprzedawać kryptowaluty “za pośrednictwem upoważnionej organizacji w ramach eksperymentalnego reżimu prawnego”.

Rząd Rosji dofinansuje centrum miningureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.