Rosja chce mieć możliwość konfiskaty kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Rosja chce mieć możliwość konfiskaty kryptowalut

Michał Misiura
russia - rosja

Głównym, poruszanym w mediach, aspektem zapowiadanych przez Kreml regulacji na rynku krypto, ma być stworzenie mechanizmu, który pozwoli rosyjskim władzom na konfiskatę bitcoinów. 

Wzrastająca liczba przestęp na tle kryptowalut, sprawiła że Rosja zamierza utworzyć rządowy portfel dla cyfrowych aktywów. Miałyby tam trafiać bitcoiny i inne kryptowaluty skonfiskowane przez rząd w wyniku dochodzeń. Nie jest jasne w jaki sposób władze chciałyby nakłonić swoich obywateli do podzielenia się swoimi kluczami prywatnymi.

Nie ustalono też żadnych innych szczegółów, takich jak: kto miałby sprawować kontrolę nad aktywami ani posiadać dostęp do portfela. Jak na razie zadeklarowano tylko chęci, a ktyptowaluty nadal pozostają w rosyjskim prawie szarą strefą. Na dalszy los regulacji trzeba będzie poczekać.

 

russia - rosjareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.