Ripple uruchamia fundusz wspierający NFT | Wiadomości | CrypS.

Ripple uruchamia fundusz wspierający NFT

Mariusz Przepiórka
Spór Ripple SEC

Ripple, jedna z wiodących globalnych firm branży blockchain, uruchomiła niedawno fundusz o wartości 250 mln USD, który pomoże zbadać nowe przypadki zastosowania tokenów NFT na XRP Ledger (XRPL). Dodatkowo firma Ripple ogłosiła, że współpracuje z innowacyjnymi rynkami NFT i agencjami kreatywnymi.

Firma Ripple podkreśliła rosnącą popularność rynku NFT i wspomniała, że nowy fundusz dla twórców przyspieszy globalną adopcję NFT. Spółka wskazała też kluczowe korzyści płynące z XRP Ledger. Komunikat poświęcony uruchomieniu funduszu pojawił się niemal tydzień po tym, jak firma ogłosiła nawiązanie współpracy z Bankiem Centralnym Bhutanu.

Firma chce rozjaśnić wątpliwości wokół NFT

Komentując informację o uruchomieniu funduszu dla twórców, Monica Long, dyrektor generalny RippleX w Ripple, powiedziała, że choć tokeny NFT otworzyły drzwi do tokenizowanej przyszłości, to faktyczne poruszanie się po tych koncepcjach jest zupełnie inną para kaloszy. – Zaczynając od rynków i twórców, nasz fundusz stara się rozjaśnić wątpliwości związane z projektami NFT, aby odblokować niezbadane przypadki zastosowania tokenizacji na XRP Ledger – podkreśliła Long.

W oficjalnym komunikacie z 24 maja 2021 roku, firma Ripple wspomniała, że planuje zwiększyć wsparcie NFT na XRP Ledger. Ripple podkreśliła wówczas, że XRPL oferuje kilka zalet, w tym dużą szybkość i niski koszt.

Cena tokena wzrosła o 5%

Bicie NFT na XRP Ledger wzbogaci doświadczenia twórców poszukujących nowych sposobów monetyzacji swoich dzieł. Z punktu widzenia deweloperów, zalety XRP Ledger – szybkość, niski koszt i wbudowane tantiemy – sprawiają, że idealnie nadaje się on do zwiększania skali użyteczności NFT bez potrzeby stosowania protokołów warstwy 2. Dostępna jest również obsługa bibliotek, aby uprościć integrację NFT i obejść bezpośrednie tworzenie XRPL. XRP Ledger to zdecentralizowany blockchain o otwartym kodzie źródłowym – informuje w swym komunikacie firma Ripple.

Firma Ripple nawiązała współpracę z Mintable, mintNFT i VSA Partners, aby wspierać projekty NFT na XRP Ledger. Po ogłoszeniu tych informacji cena XRP wzrosła o ponad 5%.

Spór Ripple SEC
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.