Ripple przedstawia swoją wizję regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Ripple przedstawia swoją wizję regulacji kryptowalut

Redakcja
transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp

Ripple opublikowało propozycję regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Projekt został przedstawiony w trakcie toczącej się batalii prawnej Ripple z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ripple, firma stojąca za tokenem XRP, opublikowała zestaw wytycznych dotyczących regulacji branży blockchain i kryptowalut, które nazwała “prawdziwym podejściem do regulacji kryptowalut”. Według szefa polityki publicznej Ripple, Susan Friedman, zostały one opracowane częściowo dzięki dyskusjom z organami regulacyjnymi i członkami Kongresu.

Propozycja sugeruje podejście trójstronne: zachęcanie do współpracy publiczno-prywatnej, dostosowanie istniejących już ram regulacyjnych oraz tak zwane “piaskownice” innowacji kryptowalutowych.

Współpraca publiczno-prywatna zachęca organy regulacyjne do współpracy z podmiotami branży kryptowalutowej i uczestnikami rynku przy tworzeniu przepisów. Ripple wskazał na doskonały przykład. Eliminate Barriers to Innovation Act of 2021, który przeszedł w Izbie Reprezentantów w kwietniu, ale czeka na rozpatrzenie w Senacie.

Drugim kluczowym elementem w propozycji Ripple jest wykorzystanie istniejących już ram regulacyjnych poprzez dostosowanie ich do aspektów kryptowalut. Ripple chwali amerykańskie rynki finansowe ze względu na “istniejące ramy regulacyjne, w ramach których działają”. Firma wydaje się być też przekonana, że samo dostosowanie istniejących już regulacji mogłoby “zapewnić jasność, której potrzebują innowatorzy oraz ochronę rynku, na którą zasługują konsumenci”.

W tym celu, Ripple opowiada się zarówno za Securities Clarity Act (SCA), która została wprowadzona w lipcu, jak i Digital Commodity Exchange Act (DCEA) z zeszłego roku. SCA oraz DCEA, odróżniałaby “aktywa kontraktów inwestycyjnych” od papierów wartościowych, a DCEA definiowałaby (na poziomie federalnym) “cyfrową giełdę towarową” oraz przyznałaby uprawnienia i nadzór CFTC.

Wreszcie, Ripple proponuje piaskownice innowacji dla kryptowalut. Są one systemami “bezpiecznej przystani”, które pozwalają twórcom sieci na wprowadzanie produktów i rozwój “przez ograniczony okres czasu bez konieczności przestrzegania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych, pod warunkiem spełnienia określonych warunków”.

transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStampreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.