Ripple ponownie przed sądem w związku ze sprzedażą XRP | Wiadomości | CrypS.

Ripple ponownie przed sądem w związku ze sprzedażą XRP

Mariusz Przepiórka
ripple

Prawnicy firmy Bitcoin Manipulation Abatement LLC złożyli do amerykańskiego sądu federalnego pozew przeciwko spółce Ripple. Zarzucają w nim, że firma wprowadzała inwestorów w błąd i sprzedawała XRP jako nierejestrowane papiery wartościowe.

Zgodnie z dokumentami złożonymi w sądzie, niezbyt znana spółka oskarża Ripple i jej CEO Brada Garlinghouse’a o zgromadzenie ponad 1 mld USD poprzez niezgodną z prawem promocję i sprzedaż XRP. Bitcoin Manipulation Abatement domaga się od Ripple naprawienia wyrządzonej szkody oraz zadośćuczynienia.

Ta sama spółka w listopadzie 2019 roku złożyła pozew na 150 mln USD przeciwko giełdzie FTX. Miesiąc później jednak wycofała się z dalszych działań. Swą opinię na temat zarzutów stawianych Ripple wyraził m.in. CEO giełdy Binance Changpeng Zhao, który stwierdził, że są one „mocno naciągane”. W maju 2018 roku podobny proces wytoczył spółce Ripple inwestor Bradley Sostack. On również zarzuca jej wprowadzenie w błąd i naruszenie prawa w zakresie papierów wartościowych.

ripple
reklama
reklama