Ripple ponownie przed sądem w związku ze sprzedażą XRP | Wiadomości | CrypS.

Ripple ponownie przed sądem w związku ze sprzedażą XRP

Redaktor: Albert Czajkowski
ripple

Prawnicy firmy Bitcoin Manipulation Abatement LLC złożyli do amerykańskiego sądu federalnego pozew przeciwko spółce Ripple. Zarzucają w nim, że firma wprowadzała inwestorów w błąd i sprzedawała XRP jako nierejestrowane papiery wartościowe.

Zgodnie z dokumentami złożonymi w sądzie, niezbyt znana spółka oskarża Ripple i jej CEO Brada Garlinghouse’a o zgromadzenie ponad 1 mld USD poprzez niezgodną z prawem promocję i sprzedaż XRP. Bitcoin Manipulation Abatement domaga się od Ripple naprawienia wyrządzonej szkody oraz zadośćuczynienia.

Ta sama spółka w listopadzie 2019 roku złożyła pozew na 150 mln USD przeciwko giełdzie FTX. Miesiąc później jednak wycofała się z dalszych działań. Swą opinię na temat zarzutów stawianych Ripple wyraził m.in. CEO giełdy Binance Changpeng Zhao, który stwierdził, że są one „mocno naciągane”. W maju 2018 roku podobny proces wytoczył spółce Ripple inwestor Bradley Sostack. On również zarzuca jej wprowadzenie w błąd i naruszenie prawa w zakresie papierów wartościowych.

ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.