Ripple Labs chce zrewolucjonizować kolejną branżę! | Wiadomości | CrypS.

Ripple Labs chce zrewolucjonizować kolejną branżę!

ripple-xrp

Ripple Labs, firma znana z innowacji w dziedzinie technologii blockchain i płatności cyfrowych, ogłosiła inicjatywę mającą na celu doprowadzenie do tokenizacji nieruchomości. 


Doradca ds. cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) w Ripple – Antony Welfare wskazuje, że coraz więcej krajów i gospodarek interesuje się CBDC oraz stablecoinami. Jednocześnie informuje on, że Ripple na bieżąco analizuje praktyczne możliwości do wykorzystania właśnie CBDC i stablecoinów. Obecnie jednak najbardziej koncentruje się na tokenizacji nieruchomości. 

Innowacyjny program Ripple Labs 

Podczas konferencji fintech, która odbywała się w Rumunii, Welfare zaprezentował niestandardowe rozwiązanie transakcji, która łączy cyfrowy dolar hongkoński (e-HKD), ztokenizowane nieruchomości i protokoły finansowania pożyczek.

Takie rozwiązanie ma na celu umożliwić konsumentom przeprowadzenie tokenizacji nieruchomości, a następnie wykorzystanie tych tokenów jako zabezpieczenia dla pożyczek. Wszystko to odbyłoby się przy użyciu platformy CBDC Ripple. 

Tokenizacja to przyszłość 

Bez wątpienia dążenie Ripple do tokenizacji aktywów nieruchomości pokazuje, że firma widzi przyszłość w tym sektorze. Wykorzystanie blockchaina oraz kryptowalut może pomóc przełamać obecnie istniejące przeszkody w branży nieruchomości. Chociaż sama tokenizacja prawdopodobnie będzie niosła ze sobą pewne wyzwania, to mimo wszystko – gra jest warta zachodu. Korzyści z tokenizacji mogą doprowadzić do poprawy płynności kapitału, zwiększenia zasięgu na rynku i uproszczenia transakcji. 

Jak działa tokenizacja aktywów?

Coraz więcej mówi się o tym, że tokenizacja to innowacyjne rozwiązanie w biznesie, które łączy różne sektory – od nieruchomości, po dzieła sztuki i własność intelektualną. Powyższe namacalne aktywa są przekształcane w cyfrowe tokeny i przechowywane w blockchainie. Wymienione tokeny służą jako cyfrowe reprezentacje własności lub udziałów w podstawowym aktywie, umożliwiając ich zakup, sprzedaż i handel na zdecentralizowanych platformach. Można powiedzieć, że działają one podobnie do akcji, tylko są objęte mniejszym formalizmem, cechują się większym bezpieczeństwem i elastycznością. 

Wyzwania dla Ripple Labs 

W dobie dzisiejszych perypetii regulacyjnych na świecie musimy pamiętać, że legislatywa to jedno z największych wyzwań dla Ripple Labs, które będą musieli pokonać w przypadku chęci tokenizacji nieruchomości. Oprócz tego, mała świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwa blockchaina i kryptowalut musi również zostać zwiększona, gdyż w przeciwnym razie nigdy nie dojdzie do szeroko pojętej ekspansji w zakresie tokenizacji. Gdy oba warunki zostaną spełnione, to projekt prawdopodobnie osiągnie sukces. 

ripple-xrpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.