Rio de Janeiro zaakceptuje kryptowaluty jako formę płatności podatków | Wiadomości | CrypS.

Rio de Janeiro zaakceptuje kryptowaluty jako formę płatności podatków

Zerelik Maciej
brazylia

Adopcja kryptowalut przybiera obecnie różne formy. Wygląda jednak na to, że kraje i miasta stają się coraz bardziej otwarte na pomysł, by zezwolić na dokonywanie pewnych płatności przy użyciu cyfrowych aktywów. Przykładowo, drugie co do wielkości miasto w Brazylii ogłosiło, że będzie akceptować płatności w BTC do płacenia podatków.

Raport Bloomberg Linea opisuje oświadczenie miasta Rio De Janeiro, które mówi, że od przyszłego roku mieszkańcy będą mogli płacić IPTU (Imposto Sobre a Propriedade Predial e Territorial Urbana) przy użyciu cyfrowych aktywów.

Jak wynika z notatki Urzędu Miasta, władze chcą w tym celu nawiązać współpracę z firmami specjalizującymi się w konwersji kryptowalut na brazylijskiego reala. Oznacza to, że gdy mieszkańcy zapłacą w kryptowalutach, zostaną one automatycznie zamienione na fiat.

W styczniu burmistrz miasta powołał do życia grupę roboczą, która ma się skupić na tym, jak przyspieszyć wykorzystanie kryptowalut w celu pobudzenia lokalnej gospodarki. W notatce ratusza opisano utworzenie Miejskiego Komitetu ds. Inwestycji Kryptowalutowych (CMCI), który będzie zajmował się ograniczaniem ryzyka i opracowywaniem ram regulacyjnych.

W raporcie poinformowano również, że miasto chce również wejść w świat niewymiennych tokenów. Pojawiły się sugestie, by stworzyć NFT z wizerunkami atrakcji turystycznych Rio De Janeiro.

Brazylia a kryptowaluty

Brazylia jest jednym z krajów o bardziej otwartym podejściu do sektora aktywów cyfrowych. W zeszłym roku wydała zielone światło dla jednego z pierwszych Bitcoinowych funduszy ETF.

Ponadto w lutym 2022 roku pojawiły się doniesienia, że Senat przygotowuje się do głosowania nad projektem ustawy regulującej rynek kryptowalut.

Z kolei ankieta z września 2021 roku, która została przeprowadzona na krótko po tym, jak Salwador zalegalizował bitcoina, wykazała, że prawie połowa Brazylijczyków popiera pomysł zaadoptowania podstawowej kryptowaluty.

brazylia
reklama
reklama