Rezerwy USDC będą przechowywane przez BNY Mellon | Wiadomości | CrypS.

Rezerwy USDC będą przechowywane przez BNY Mellon

Mariusz Przepiórka
usdc będzie miało zabezpieczenie w banku bny mellon

Firma Circle poinformowała, że wybrała Bank of New York Mellon jako głównego depozytariusza dla rezerw USD Coin (USDC). W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wycena Circle podwoiła się do 9 mld USD, a kapitalizacja rynkowa stablecoina USDC wzrosła o 60% do 51 mld USD.

Budowanie zaufania, stabilności i odporności w gospodarce aktywów cyfrowych ma fundamentalne znaczenie dla misji firmy Circle – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire. Zdaniem Allaire’a, z powodu szybkiego wzrostu wartości USDC, możliwość współpracy z BNY Mellon jest jednym ze sposobów, w jaki firma buduje mosty między tradycyjnymi usługami finansowymi a wschodzącymi rynkami aktywów cyfrowych.

Emitenci stablecoinów pod presją

Circle, Tether i inni emitenci stablecoinów są pod coraz większą presją amerykańskich ustawodawców, aby w pełni zabezpieczyć swoje tokeny aktywami takimi jak gotówka lub bony skarbowe. Regulatorzy i prawodawcy obawiają się, że zbyt duża popularność tokenów, które nie są w pełni zabezpieczone gotówką, mogłaby być katastrofalna w skutkach.

W grudniu obawy związane z papierami komercyjnymi spowodowały gwałtowny spadek na rynkach tradycyjnych i kryptowalutowych po tym, jak chiński deweloper Evergrande nie spłacił pożyczki w wysokości 82 mln USD. Od tego czasu Tether podjął intensywne działania, aby pokazać, że papiery komercyjne stanowią coraz mniejszą część rezerw, które wykorzystuje do wspierania USDT.

Rezerwy Circle głównie w formie gotówki

Tether, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 81,9 mld USD, co czyni stablecoin wspierany USD trzecią co do wielkości kryptowalutą po BTC i ETH, opublikował w lutym nowy raport na temat rezerw. Wynika z niego, że część rezerw przechowywana w formie papierów komercyjnych zmniejszyła się w ostatnim kwartale o 21%.

Circle utrzymuje natomiast, że większość USDC jest zabezpieczona USD. W lipcu ubiegłego roku firma opublikowała raport, z którego wynika, że 61% rezerw to gotówka lub jej ekwiwalenty. Poprzedni raport z podziałem rezerw USDC opublikowany przez firmę Grant Thornton wskazywał, że wszystkie rezerwy o wartości 33 mld USD są przechowywane w gotówce lub jej ekwiwalentach.

usdc będzie miało zabezpieczenie w banku bny mellon
reklama
reklama