Republika Środkowoafrykańska tokenizuje zasoby naturalne | Wiadomości | CrypS.

Republika Środkowoafrykańska tokenizuje zasoby naturalne

Maciej Żerelik
Republika Środkowoafrykańska

Prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej (RCA), Faustin-Arkange Touadera, ogłosił plany stokenizowania wykorzystania zasobów naturalnych kraju.


Zgodnie z dokumentem, projekt Sango umożliwi dostęp do tokenizowanych aktywów firmom związanym z branżą kryptowalutową i „stworzy obecność w kraju”.

RCA posiada znaczne zasoby naturalne – złoża diamentów, uranu, złota i ropy naftowej. Jest to jednak jeden z najbiedniejszych krajów na czarnym kontynencie i na całym świecie. Jeśli chodzi o PKB per capita według parytetu siły nabywczej, RCA zajmuje trzecie miejsce od końca w rankingu z kwotą 1040 USD (dane Banku Światowego za rok 2020). W gorszej sytuacji są tylko Somalia i Burundi.

Wcześniej władze tego państwa zatwierdziły bitcoina jako środek płatniczy na równi z lokalnym frankiem.

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 r. najstarsza anglojęzyczna gazeta w Hongkongu, South China Morning Post, opublikowała serię NFT z wykorzystaniem nowego standardu tokenów ARTIFACT do rejestrowania „historycznych aktywów” na blockchainie.

Wcześniej szwajcarski bank kryptowalutowy Sygnum ogłosił plany tokenizacji obrazu Pabla Picassa.

Republika Środkowoafrykańskareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.