Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej | Wiadomości | CrypS.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

Mariusz Przepiórka
Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

Kilka największych firm wydobywających bitcoiny notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych i działających głównie w Ameryce Północnej wydobyło łącznie ponad 10 500 BTC w ciągu ostatniego roku. Blisko 40% tej kwoty to efekt wydobycia z ostatnich dwóch miesięcy.

Rekordowe poziomy wydobycia BTC

Dane opracowane przez serwis The Block wskazują, że firmy Riot, Marathon, Bitfarm, Hut8 i Argo wydobyły w sierpniu w sumie 1796 BTC. Było to nieco mniej niż ich wspólna produkcja w lipcu, ale ich indywidualna produkcja w trzecim kwartale już wyrównała lub przekroczyła rekordowe wyniki z drugiego kwartału. Wzrost ich wydobycia wynika z mniejszej konkurencji ze strony chińskich górników, a także stopniowej rozbudowy zainstalowanych urządzeń, na które w tym roku przeznaczono wiele miliardów dolarów.

W związku z tym ich wspólna produkcja stanowiła średnio prawie pięć procent całkowitego przychodu z wydobycia bitcoinów w tym roku. Nie obejmuje to innych godnych uwagi prywatnych północnoamerykańskich firm wydobywczych, które znajdują się w trakcie procesu wchodzenia na giełdę w USA, takich jak Core Scientific, Greenidge Generation, czy Stronghold Digital.

Wydobycie bitcoinów wzrosło 4-krotnie

Bit Digital jest jedyną amerykańską firmą wydobywczą, która odnotowała gwałtowny spadek produkcji kwartalnej, ponieważ w II kwartale zamknęła działalność w Chinach i jest w trakcie przenoszenia ponad 14 500 maszyn do Ameryki Północnej. Firma nie zaktualizowała swoich danych za lipiec i sierpień, a obecne szacunkowe dane są oparte na wynikach Bit Digital za II kwartał.

Z wyjątkiem Bit Digital, pozostałe pięć dużych firm wydobywających bitcoiny dodało prawie wszystkie wydobyte bitcoiny do swoich bilansów, które w sierpniu wyniosły 17 960 BTC, warte około 820 mln USD. Kwota ta obejmuje również 4812 BTC, które spółka Marathon Digital nabyła na rynku wtórnym w pierwszym kwartale. Podsumowując, całkowita suma bitcoinów, które te pięć firm wydobywczych posiadało w sierpniu, wzrosła ponad czterokrotnie od 31 grudnia, kiedy to łącznie posiadały one zaledwie 4176 BTC.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.