Regulator stanu Teksas oskarża firmy z RPA o oszustwa | Wiadomości | CrypS.

Regulator stanu Teksas oskarża firmy z RPA o oszustwa

Mariusz Przepiórka
Texas State Securities Board (TSSB) kieruje zarzuty przeciwko kryptowalutowemu oszustwu

Texas State Securities Board (TSSB) regulujący rynek finansowy stanu Teksas nakazał obywatelowi RPA wygaszenie działalności. Powodem decyzji, która dotyczy Lance’a Angusa Jerrarda jest podejrzenie popełnienia oszustwa kryptowalutowego.

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) Jerrard stoi za działalnością spółek Liquidity Gold Trust, Liquidity Gold Solution LLC oraz Liquidity Global Card Solution (PTY) LTD. Spółki te kusiły inwestorów obietnicą wysokich zysków, podając przy tym nieprawdziwe informacje na temat oferowanych produktów. Według dokumentów zebranych przez TSSB, oszuści zostali zidentyfikowani na podstawie reklam, jakie publikowali w rozgłośniach radiowych w Austin.

Regulator zarzuca również tym spółkom promowanie Liquidity Card, która na podstawie stablecoinów funkcjonuje jak tradycyjna karta debetowa. Zdaniem TSSB, oszuści zapewniali, że współpracują z emitentami znanych stablecoinów, takich jak USD Coin (USDC), TrueUSD Coin (TUSD) i PAX Coin (PAX). Regulator zarzuca również spółkom Liquidity działalność w formie wielopoziomowego marketingu i sprzedaż podejrzanych inwestycji nie tylko na terenie Teksasu.

TSSB ostrzega przed oszustami

Ostatnie reklamy wskazywały, że każdy udział w projekcie inwestycyjnym kosztuje 1150 USD. Oszuści zapewniali inwestorów, że zyski po 18 miesiącach mogą osiągnąć miesięcznie nawet ponad 1,5 tys. USD na udział, a po 24 miesiącach ponad 5 tys. USD. Regulator stanu Teksas wymienia wiele nieprawidłowości, które można zarzucić Jerrardowi i jego spółkom. TSSB skupia się jednak przede wszystkim na fałszywych obietnicach kryptowalutowych zysków i zapisach gwarantujących 100% zwrot pieniędzy. Urzędnicy zwracają również uwagę na to, że projektów oferujących błyskawiczne zyski jest coraz więcej. W kilku ostatnich przypadkach oszuści próbowali budować swe „niezwykłe” oferty wokół sztucznej inteligencji lub na tajemnym oprogramowaniu.

Texas State Securities Board (TSSB) kieruje zarzuty przeciwko kryptowalutowemu oszustwu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.