Regulator rynku w Tajlandii chce cofnąć licencję lokalnej giełdzie Huobi | Wiadomości | CrypS.

Regulator rynku w Tajlandii chce cofnąć licencję lokalnej giełdzie Huobi

Mariusz Przepiórka
huobi malezja

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przekazała rekomendację Ministerstwu Finansów, aby cofnąć licencję giełdy kryptowalutowej Huobi (Thailand) Co. Przyczyną decyzji mają być nieprawidłowości systemowe oraz brak działań zmierzających do ich usunięcia.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem regulator chce, aby giełda zawiesiła działalność i w ciągu trzech miesięcy zwróciła środki swoim klientom. Decyzja nie jest zaskoczeniem, ponieważ SEC wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami Huobi, wskazując na wady giełdy. W przeglądach przeprowadzonych w lutym i marcu ubiegłego roku regulator znalazł wady w strukturze zarządzania giełdą i platformie, które naruszały lokalne przepisy.

Huobi (Thailand) jest tajlandzką filią globalnej giełdy kryptowalutowej Huobi. Lokalna giełda uzyskała wymaganą licencję w lipcu 2019 roku, stając się jedną z niewielu giełd kryptowalutowych, które działają w Tajlandii. SEC wskazał w komunikacie, że już podczas spotkania, które odbyło się 19 marca, prosił Huobi o naprawienie wad. Podczas kolejnego spotkania w kwietniu regulator rynku finansowego poprosił giełdę o zawieszenie świadczenia usług i zwrot środków klientów, dopóki problemy nie zostaną naprawione w wyznaczonym terminie. Huobi wciąż jednak wnioskowała o przedłużenie terminu.

Brak reakcji giełdy na wezwania SEC

Obecna rekomendacja dotycząca cofnięcia licencji Huobi pojawiła się po tym, jak giełda nie zdołała usunąć krytycznych wad w ciągu pięciu miesięcy od pierwszego ostrzeżenia. Tajlandzki SEC staje się bardzo surowy w regulowaniu lokalnych giełd kryptowalutowych. Gdy globalne organy regulacyjne zaczęły wydawać ostrzeżenia przeciwko Binance, tajlandzki regulator poszedł o krok dalej i wytoczył giełdzie proces karny. Tymczasem hiszpański regulator rynków papierów wartościowych wydał w zeszłym miesiącu ostrzeżenie przeciwko 10 firmom, które zawierają nazwy dwóch popularnych globalnych giełd kryptowalutowych, Huobi i Bybit.

huobi malezja
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.