Regulator rynku na Seszelach ostrzega przed Huobi Global | Wiadomości | CrypS.

Regulator rynku na Seszelach ostrzega przed Huobi Global

Mariusz Przepiórka
regulator seszeli ostrzega przed huobi Huobi

Regulująca rynek finansowy Seszeli Financial Services Authority (FSA) opublikowała ostrzeżenie przed spółką Huobi Global Limited. Regulator ogłosił, że giełda kryptowalut nie posiada licencji na prowadzenie działalności w ramach jurysdykcji FSA.

Huobi, która wyprowadziła się z Chin po tym, jak komunistyczny rząd wypowiedział wojnę giełdom kryptowalut, utrzymuje, że oferuje swe usługi poprzez zarejestrowany na Seszelach podmiot Huobi Global Limited. Seszelski regulator wskazał jednak, że zgodnie z publicznie dostępnymi danymi, Huobi Global Limited wydaje się powiązana z platformą transakcyjną pod nazwą Huobi Global.

W ostrzeżeniu napisano: „FSA niniejszym informuje, że wyżej wymieniony podmiot nie posiada licencji wydanej przez FSA na prowadzenie tego typu działalności. W związku z powyższym podmiot ten nie jest regulowany przez FSA i nie był regulowany w przeszłości”. Regulator przestrzegł również inwestorów przed korzystaniem z usług podmiotów, które nie mają odpowiedniej licencji.

Giełda wyjaśnia sprawę z FSA

W oświadczeniu udostępnionym portalowi Finance Magnates giełda Huobi zaprzecza informacjom przedstawionym w komunikacie regulatora. – Huobi Global Limited jest firmą zarejestrowaną na Seszelach w ramach Huobi Group. Świadczy usługi dla globalnych klientów zgodnie z obowiązującym prawem – podkreślił rzecznik spółki. Dodał również, że giełda aktualnie jest w kontakcie z FSA i stara się wyjaśnić zaistniałą sytuację. Według słów rzecznika, ostrzeżenie opublikowane przez FSA wkrótce zostanie anulowane.

Seszele to bardzo popularny kierunek dla giełd kryptowalut. Wśród tych, które zdecydowały się działać na licencji Seszeli są m.in. BitMEX, OKEx i KuCoin. Regulatorzy nie uznający giełd kryptowalutowych nie są nowością. Wcześniej Binance spotkał się z podobnym odrzuceniem ze strony regulatora, gdy maltański urząd wydał oświadczenie, w którym wspomniał, że giełda nie posiada licencji na prowadzenie działalności na Malcie. Co więcej, w 2019 roku Binance założyła również oddział na Seszelach.

regulator seszeli ostrzega przed huobi
reklama
reklama