Rasizm w Coinbase? Giełda dementuje nadchodzący tekst NYT | Wiadomości | CrypS.

Rasizm w Coinbase? Giełda dementuje nadchodzący tekst NYT

Michał Misiura
coinbase ceo

Na blogu giełdy kryptowalut Coinbase pojawił się dzisiaj wpis poświęcony nadchodzącemu artykułowi New York Times. W niedzielę na łamach gazety ukaże się tekst, który oskarża spółkę o dyskryminację czarnoskórych pracowników.

W mailach wysłanych do pracowników Coinbase, giełda poinformowała o planowanej publikacji New York Times. Treść wewnętrznej wiadomości opublikowano także na blogu spółki, powołując się na działanie w duchu przejrzystości. Według giełdy negatywny tekst na jej temat może pojawić się w sieci w ciągu najbliższych dni. W druku ukaże się zaś w najbliższą niedzielę.

Jak wielu z was wie, Nathaniel Popper, reporter The Times , w ciągu ostatnich kilku tygodni kontaktował się z obecnymi i byłymi pracownikami w tej sprawie. Teraz jest jasne, że historia będzie wskazywać, że kilku czarnoskórych pracowników miało negatywne doświadczenia w Coinbase w ciągu ostatnich kilku lat. – podano w mailu.

O czym pisze New York Times?

Według Coinbase, historia najprawdopodobniej skoncentruje się wokół 4 pracowników, którzy opuścili giełdę do połowy 2019 roku. Zawarte w niej informacje mają pochodzić także od wciąż zatrudnionego personelu. Mogą znaleźć się w niej dane z wycieków korespondencji ze Slacka, wewnętrznych spotkań i dokumentów.

Zdaniem giełdy historia New York Times przedstawia jej wysiłki podjęte w celu budowy „przynależności, integracji i różnorodności oraz pozycjonowania firmy jako zorientowanej na misję”. Dodatkowo znajdzie się w niej wątek związany z wewnętrzną dyskusją w kontekście ruchu Black Lives Matter. Kluczowa część historii ma jednak dotyczyć zmian w działach Compliance i CX, mających miejsce w 2018 roku. Właśnie wtedy miało dojść do dyskryminacji czarnoskórych pracowników. Coinbase twierdzi, że to nieprawda.

Coinbase dementuje

Giełda wskazuje, że tekst New York Times może twierdzić, że wielu pracowników składało skargi na złe traktowanie. Spółka twierdzi jednak, że w rzeczywistości wpłynęły jedynie 3 zawiadomienia. Każde miało zostać starannie zbadane; dwa przez zewnętrznych śledczych, a jedno w toku wewnętrznego dochodzenia. W żadnym przypadku nie wykazano naruszeń.

(…) spodziewamy się, że historia przedstawi niedokładny obraz, któremu brakuje pełnych informacji i kontekstu, pomimo naszych najlepszych starań, aby sprawdzić szczegóły historii z reporterem. – poinformowała giełda.

Na samym końcu Coinbase zaznaczył, że w firmie nie ma miejsca na nietolerancyjne i rasistowskie zachowania. Wszystkie takie przypadki powinny być zgłaszane do odpowiednich działów lub przez anonimową gorącą linię. Giełda podkreśliła także, że pracownicy są jej największym dobrem.

coinbase ceo
reklama
reklama