Przychody krypto-oszustów spadły w marcu o 30% | Wiadomości | CrypS.

Przychody krypto-oszustów spadły w marcu o 30%

Albert Czajkowski
scam coronawirus

Firma analityczna Chainalysis, która śledzi portfele scamerów z branży kryptowalut, podała do informacji, że transakcje na tych adresach spadły w marcu o średnio 30%.

Informacja ta wydaje się zaskakująca, gdyż w sieci można zauważyć w ostatnim czasie wysyp oszustw związanych z COVID-19, choćby w formie fałszywych zbiórek na rzecz walki z wirusem, a nawet podszywania się pod WHO.

Mimo wszystko pandemia wpłynęła również na stan portfeli oszustów. Duże znaczenie możę mieć również duży spadek ceny bitcoina z połowy marca.

wartość wpływów krypto-scamów
Śr. wartość wpływów do znanych portfeli krypto-scamów. Źródło: Chainalysis

Z raportu możemy się również dowiedzieć, że scamy związane z COVID-19 odpowiadają zaledwie za kilka procent wszystkich krypto-oszustw. Przeważającą większość, bo aż 95%, to oszustwa związane ze schematami piramidowymi.

Pełny raport Chainalysis można przeczytać tutaj.

scam coronawirus
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.