Oszuści podszywają się pod WHO, by wyłudzić BTC | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszuści podszywają się pod WHO, by wyłudzić BTC

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie rośnie w coraz szybszym tempie. Tę sytuację próbują wykorzystać oszuści, którzy pod osłoną globalnej pandemii dopuszczają się kradzieży kryptowalut. Według firmy Sophos zajmującej się cyberbezpieczeństwem, niektórzy naciągacze podszywają się pod Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Chester Wisniewski, ekspert firmy Sophos, opublikował email, jaki rozsyłają oszuści podszywający się pod WHO. Zdaniem Wisniewskiego próbują oni nakłonić swe ofiary do przesłania bitcoinów na Fundusz Solidarnościowy WHO na rzecz walki z COVID-19. WHO utworzyła ten fundusz we współpracy z ONZ. Wpłat można dokonywać poprzez  oficjalną stronę.

Fałszywa prośba o wsparcie wspomniana przez Wisniewskiego nie odsyła do oficjalnej strony funduszu. Według udostępnionego zrzutu ekranu, naciągacze proszą ofiarodawców o przesłanie bitcoinów bezpośrednio na adres podany w mailu. Adres, z którego wysyłają wiadomości również jest fałszywy: donate@who.int.

Fałszywy email rozsyłany przez oszustów podszywających się pod WHO:

fałszywy email rozsyłany przez oszustów podszywających się pod WHO
Fałszywy email rozsyłany przez oszustów podszywających się pod WHO, źródło: Twitter Sophos Labs
ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.