Przepisy dotyczące kryptowalut w Indiach będą "specyficzne i wyjątkowe" | Wiadomości | CrypS.

Przepisy dotyczące kryptowalut w Indiach będą “specyficzne i wyjątkowe”

Redakcja
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Przewodniczący indyjskiego parlamentarnego stałego komitetu ds. Finansów, Jayant Sinha, omówił indyjskie regulacje dotyczące kryptowalut. Głos zabrał podczas wydarzenia zorganizowanego przez Blockchain and Crypto Asset Council (BACC) z Internet and Mobile Association of India (IAMAI).

Ustawodawca oświadczył, że indyjskie przepisy dotyczące kryptowalut będą “specyficzne i wyjątkowe”. Dodał też, że Indie “muszą zrównoważyć stabilność i wzrost, ale zdają sobie sprawę, jak ważny jest sektor kryptowalut.”

Ponieważ indyjski kapitał nie jest całkowicie wymienialny, Sinha stwierdził, że nie jest realne, aby Indie przestrzegały zasad dotyczących kryptowalut stosowanych przez zaawansowane kraje. Wyjaśnił, że polityka Indii w zakresie cyfrowych aktywów nie będzie podobna do tej w Stanach Zjednoczonych, Japonii, a nawet Salwadorze, który niedawno uczynił Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Zamiast tego, Sinha wyjaśnił:

Nasze rozwiązanie będzie musiało być specyficzne i unikalne po prostu ze względu na nasze unikalne okoliczności.

Ponadto komisja będzie badać prawa kryptowalutowe z myślą o bezpieczeństwie narodowym. Sinha dodał, że ustawodawcy muszą być bardzo ostrożni w kwestii tego, co dzieje się z cyfrowymi aktywami. Podkreślił, że istnieje ryzyko, iż mogą one zostać wykorzystane do finansowania terroryzmu i tym samym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W tym samym czasie gubernator Reserve Bank of India (RBI) Shaktikanta Das wyraził dalsze obawy związane z wykorzystaniem kryptowalut, mówiąc, że bank centralny ma “poważne” zastrzeżenia w tej sprawie.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.