Przepisy dotyczące kryptowalut w Indiach będą "specyficzne i wyjątkowe" | Wiadomości | CrypS.

Przepisy dotyczące kryptowalut w Indiach będą „specyficzne i wyjątkowe”

Zerelik Maciej
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Przewodniczący indyjskiego parlamentarnego stałego komitetu ds. Finansów, Jayant Sinha, omówił indyjskie regulacje dotyczące kryptowalut. Głos zabrał podczas wydarzenia zorganizowanego przez Blockchain and Crypto Asset Council (BACC) z Internet and Mobile Association of India (IAMAI).

Ustawodawca oświadczył, że indyjskie przepisy dotyczące kryptowalut będą „specyficzne i wyjątkowe”. Dodał też, że Indie „muszą zrównoważyć stabilność i wzrost, ale zdają sobie sprawę, jak ważny jest sektor kryptowalut.”

Ponieważ indyjski kapitał nie jest całkowicie wymienialny, Sinha stwierdził, że nie jest realne, aby Indie przestrzegały zasad dotyczących kryptowalut stosowanych przez zaawansowane kraje. Wyjaśnił, że polityka Indii w zakresie cyfrowych aktywów nie będzie podobna do tej w Stanach Zjednoczonych, Japonii, a nawet Salwadorze, który niedawno uczynił Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Zamiast tego, Sinha wyjaśnił:

Nasze rozwiązanie będzie musiało być specyficzne i unikalne po prostu ze względu na nasze unikalne okoliczności.

Ponadto komisja będzie badać prawa kryptowalutowe z myślą o bezpieczeństwie narodowym. Sinha dodał, że ustawodawcy muszą być bardzo ostrożni w kwestii tego, co dzieje się z cyfrowymi aktywami. Podkreślił, że istnieje ryzyko, iż mogą one zostać wykorzystane do finansowania terroryzmu i tym samym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W tym samym czasie gubernator Reserve Bank of India (RBI) Shaktikanta Das wyraził dalsze obawy związane z wykorzystaniem kryptowalut, mówiąc, że bank centralny ma „poważne” zastrzeżenia w tej sprawie.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach
reklama
reklama