Przeglądarka Edge ochroni przed cryptojackingiem | Wiadomości | CrypS.

Przeglądarka Edge ochroni przed cryptojackingiem

Mariusz Przepiórka
cryptojacking hakerzy kopią monero

Należąca do Microsoftu przeglądarka internetowa Edge może blokować złośliwe oprogramowanie służące do cryptojackingu. O nowej funkcji poinformował przedstawiciel firmy. Zgodnie z jego słowami, najnowsza wersja przeglądarki wyposażona jest w funkcję PUA (Potentially Unwanted Apps), która może blokować część złośliwych programów cryptojackingowych.

Cryptojacking, czyli złośliwe wydobywanie kryptowalut, jest coraz częstszym utrapieniem użytkowników Internetu. Zaatakowany w ten sposób komputer znacząco spowalnia swoje działanie, a jego bateria zużywa się dużo szybciej. Dlatego Microsoft zapowiada, że w pracy nad kolejnymi wersjami przeglądarki zwróci szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenia przed cryptojackingiem.

Microsoft zapewnia również, że przeglądarka domyślnie blokuje znane oprogramowanie służące do wydobywania kryptowalut. Cryptojackingiem zainteresowały się również organy śledcze. W styczniu Interpol nawiązał współpracę z firmą Trend Micro w celu ograniczenia cryptojackingu. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku francuska policja zlikwidowała sieć wykorzystywaną do wydobywania Monero za pomocą komputerów setek tysięcy nieświadomych użytkowników Internetu.

cryptojacking hakerzy kopią moneroreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.