Przeglądarka Edge ochroni przed cryptojackingiem | Wiadomości | CrypS.

Przeglądarka Edge ochroni przed cryptojackingiem

Mariusz Przepiórka
cryptojacking hakerzy kopią monero

Należąca do Microsoftu przeglądarka internetowa Edge może blokować złośliwe oprogramowanie służące do cryptojackingu. O nowej funkcji poinformował przedstawiciel firmy. Zgodnie z jego słowami, najnowsza wersja przeglądarki wyposażona jest w funkcję PUA (Potentially Unwanted Apps), która może blokować część złośliwych programów cryptojackingowych.

Cryptojacking, czyli złośliwe wydobywanie kryptowalut, jest coraz częstszym utrapieniem użytkowników Internetu. Zaatakowany w ten sposób komputer znacząco spowalnia swoje działanie, a jego bateria zużywa się dużo szybciej. Dlatego Microsoft zapowiada, że w pracy nad kolejnymi wersjami przeglądarki zwróci szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenia przed cryptojackingiem.

Microsoft zapewnia również, że przeglądarka domyślnie blokuje znane oprogramowanie służące do wydobywania kryptowalut. Cryptojackingiem zainteresowały się również organy śledcze. W styczniu Interpol nawiązał współpracę z firmą Trend Micro w celu ograniczenia cryptojackingu. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku francuska policja zlikwidowała sieć wykorzystywaną do wydobywania Monero za pomocą komputerów setek tysięcy nieświadomych użytkowników Internetu.

cryptojacking hakerzy kopią monero
reklama
reklama