Przeglądarka Brave z nowymi możliwościami dla użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Przeglądarka Brave z nowymi możliwościami dla użytkowników

Mariusz Przepiórka
Wyszukiwarka od Brave

Twórcy przeglądarki Brave, która koncentruje się na ochronie prywatności, od dawna stoją na stanowisku, że jeśli użytkownicy sieci są wystawiani na działanie reklam, powinni być za to wynagradzani. Podczas korzystania z Brave, każda reklama, na której obejrzenie klienci wyrażają zgodę, daje im niewielką ilość Basic Attention Token (BAT), własnej kryptowaluty Brave.

Pozyskane BAT można ponownie przekazać dostawcom treści lub wymienić na gotówkę i inne aktywa. Nowa możliwość dostępna w Brave ułatwia obie te czynności. Gemini, giełda kryptowalutowa założona przez Camerona i Tylera Winklevossów, poinformowała, że użytkownicy Brave Rewards mogą otrzymane tokeny BAT zdeponować bezpośrednio na swoich kontach Gemini.

Zgodnie z komunikatem, możliwe jest połączenie istniejącego konta Gemini z przeglądarką lub stworzenie nowego konta na stronie Brave Rewards. Saldo BAT pojawi się na koncie Gemini, dokładnie tak, jakby tokeny zostały zakupione na giełdzie. Można nimi obracać na platformime Gemini, ale można również wykorzystywać je w przeglądarce.

Problemy po integracji z Gemini

Brave Rewards jest już zintegrowane z dwoma innymi portfelami: Uphold oraz bitFlyer. Ponadto użytkownicy mogą nadal wymieniać aktywa za pomocą widgetów Brave dla Binance, Crypto.com, FTX i Gemini.

Udział Brave w globalnym rynku wynosi mniej niż 1%, co plasuje ją daleko za Chrome, Safari, Edge i innymi przeglądarkami. Pod koniec ubiegłego roku przeglądarka miała jednak około 20 mln zarejestrowanych użytkowników miesięcznie, częściowo dzięki pozycjonowaniu się jako przeglądarka przyjazna kryptowalutom i niezbędne narzędzie w gospodarce Web 3. W czerwcu uruchomiła prywatną wyszukiwarkę, a w lutym ogłosiła swój zamiar stworzenia zdecentralizowanej giełdy. Integracja Brave z Gemini spotkała się z krytyką ze strony użytkowników, którzy twierdzili, że po połączeniu konta Brave Rewards z kontem Gemini na ich rachunkach widniała kwota 0 BAT.

Wyszukiwarka od Brave
reklama
reklama