Protokół Taro umożliwi transfery stablecoinów w sieci Bitcoin Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Protokół Taro umożliwi transfery stablecoinów w sieci Bitcoin Lightning Network

Mariusz Przepiórka
bitcoin lightning network i protokół taro

Firma Lightning Labs pozyskała 70 mln dolarów, które sfinansują dalszy rozwój sieci Lightning Network. Jednym z realizowanych planów jest wdrożenie protokołu Taro, który umożliwi transfery stablecoinów.


Runda finansowania Serii B o wartości 70 mln USD została przeprowadzona przez Valor Equity Partners przy udziale Baillie Gifford, Goldcrest Capital i kilku innych aniołów biznesu. Lightning Labs tworzy dodatkowe funkcje i oprogramowanie dla Lightning Network (LN), rozwiązania transakcyjnego warstwy drugiej sieci Bitcoin.

Według doniesień, fundusze zostaną przeznaczone na nowy protokół o nazwie Taro, który umożliwi transfer stablecoinów za pomocą LN. Lightning Labs nie będzie emitować stablecoinów, ale infrastruktura pozwoli na ich przesyłanie przez sieć.

Transakcje stablecoinami stały się możliwe dzięki aktualizacji Bitcoin Taproot w listopadzie 2021 roku, która wprowadziła również możliwości inteligentnych kontraktów. Firma uważa, że aktualizacja Taro umożliwi dalszą adopcję bitcoina, ponieważ pozwoli osobom nieposiadającym rachunku bankowego w krajach rozwijających się na wysyłanie pieniędzy za pomocą stablecoinów.

LN obsługuje platformę Strike i Twittera

– To naprawdę znaczące, ponieważ potencjał jest tak duży, że wszystkie waluty świata mogą być przesyłane przez Bitcoin za pośrednictwem sieci Lightning Network Na miejscu firmy Visa byłabym przerażona, ponieważ wiele osób ma telefony komórkowe, a obecnie nie korzystają z tradycyjnego systemu płatności – powiedziała Elizabeth Stark, dyrektor generalny i współzałożycielka Lightning Labs.

W Serii A finansowania przeprowadzonej we wrześniu firma Lightning Labs pozyskała 10 mln USD. LN jest obecnie szeroko wykorzystywana w Salwadorze, który niedawno uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Sieć została również uruchomiona na platformie płatniczej Strike oraz jako narzędzie do przekazywania napiwków na Twitterze. Obecne zabezpieczenie sieci wynosi 3693 BTC, o wartości około 167 mln USD, co stanowi wzrost o 5,8% w ciągu ostatniego miesiąca.

Osobom zaciekawionym technicznymi aspektami rozwiązania Taro, polecamy kompleksowy artykuł od Bitcoin Magazine.

bitcoin lightning network i protokół taroreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.