Protokół Taro umożliwi transfery stablecoinów w sieci Bitcoin Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Protokół Taro umożliwi transfery stablecoinów w sieci Bitcoin Lightning Network

Mariusz Przepiórka
bitcoin lightning network i protokół taro

Firma Lightning Labs pozyskała 70 mln dolarów, które sfinansują dalszy rozwój sieci Lightning Network. Jednym z realizowanych planów jest wdrożenie protokołu Taro, który umożliwi transfery stablecoinów.


Runda finansowania Serii B o wartości 70 mln USD została przeprowadzona przez Valor Equity Partners przy udziale Baillie Gifford, Goldcrest Capital i kilku innych aniołów biznesu. Lightning Labs tworzy dodatkowe funkcje i oprogramowanie dla Lightning Network (LN), rozwiązania transakcyjnego warstwy drugiej sieci Bitcoin.

Według doniesień, fundusze zostaną przeznaczone na nowy protokół o nazwie Taro, który umożliwi transfer stablecoinów za pomocą LN. Lightning Labs nie będzie emitować stablecoinów, ale infrastruktura pozwoli na ich przesyłanie przez sieć.

Transakcje stablecoinami stały się możliwe dzięki aktualizacji Bitcoin Taproot w listopadzie 2021 roku, która wprowadziła również możliwości inteligentnych kontraktów. Firma uważa, że aktualizacja Taro umożliwi dalszą adopcję bitcoina, ponieważ pozwoli osobom nieposiadającym rachunku bankowego w krajach rozwijających się na wysyłanie pieniędzy za pomocą stablecoinów.

LN obsługuje platformę Strike i Twittera

– To naprawdę znaczące, ponieważ potencjał jest tak duży, że wszystkie waluty świata mogą być przesyłane przez Bitcoin za pośrednictwem sieci Lightning Network Na miejscu firmy Visa byłabym przerażona, ponieważ wiele osób ma telefony komórkowe, a obecnie nie korzystają z tradycyjnego systemu płatności – powiedziała Elizabeth Stark, dyrektor generalny i współzałożycielka Lightning Labs.

W Serii A finansowania przeprowadzonej we wrześniu firma Lightning Labs pozyskała 10 mln USD. LN jest obecnie szeroko wykorzystywana w Salwadorze, który niedawno uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Sieć została również uruchomiona na platformie płatniczej Strike oraz jako narzędzie do przekazywania napiwków na Twitterze. Obecne zabezpieczenie sieci wynosi 3693 BTC, o wartości około 167 mln USD, co stanowi wzrost o 5,8% w ciągu ostatniego miesiąca.

Osobom zaciekawionym technicznymi aspektami rozwiązania Taro, polecamy kompleksowy artykuł od Bitcoin Magazine.

bitcoin lightning network i protokół taro
reklama
reklama