Prokurator generalny Izraela: banki powinny obsługiwać branżę krypto | Wiadomości | CrypS.

Prokurator generalny Izraela: banki powinny obsługiwać branżę krypto

Mariusz Przepiórka
6 banków podejmuje tworzy grupę roboczą ds. cyfrowych walut

Według prokuratora generalnego Izraela Avichaia Mandelblita, banki nie powinny odmawiać świadczenia usług spółkom z branży kryptowalutowej. Twierdzi on, że zamiast odrzucać całą branżę, banki powinny skrupulatnie sprawdzać każdy przypadek pod względem ryzyka prania pieniędzy lub innych nielegalnych praktyk.

Opinia Mandelblita stoi w opozycji do stanowiska izraelskiego banku centralnego. W roku 2019 Bank Izraela zamroził rachunki klientów otrzymujących przelewy związane z kryptowalutami. Działania te oznaczały, że niektórzy izraelscy inwestorzy BTC nie mogli zapłacić podatku, gdyż banki nie przyjmowały ich depozytów. W sierpniu ubiegłego roku jeden z inwestorów pozwał nawet Bank Hapoalim na kwotę 23 mln USD, zarzucając mu odmowę przyjęcia wpłaty środków zarobionych na sprzedaży BTC.

Mimo nieugiętej postawy izraelskich banków, rząd tego kraju z zainteresowaniem przygląda się technologii blockchain. W ubiegłym miesiącu władze poprosiły o informację na temat przepisów prawnych, które blokują rozwój przedsiębiorstw opartych o technologię blockchain w Izraelu. Być może jest to zapowiedź zmiany podejścia do inwestorów kryptowalutowych.

6 banków podejmuje tworzy grupę roboczą ds. cyfrowych walut
reklama
reklama