Prokurator generalny Izraela: banki powinny obsługiwać branżę krypto | Wiadomości | CrypS.

Prokurator generalny Izraela: banki powinny obsługiwać branżę krypto

Mariusz Przepiórka
6 banków podejmuje tworzy grupę roboczą ds. cyfrowych walut

Według prokuratora generalnego Izraela Avichaia Mandelblita, banki nie powinny odmawiać świadczenia usług spółkom z branży kryptowalutowej. Twierdzi on, że zamiast odrzucać całą branżę, banki powinny skrupulatnie sprawdzać każdy przypadek pod względem ryzyka prania pieniędzy lub innych nielegalnych praktyk.

Opinia Mandelblita stoi w opozycji do stanowiska izraelskiego banku centralnego. W roku 2019 Bank Izraela zamroził rachunki klientów otrzymujących przelewy związane z kryptowalutami. Działania te oznaczały, że niektórzy izraelscy inwestorzy BTC nie mogli zapłacić podatku, gdyż banki nie przyjmowały ich depozytów. W sierpniu ubiegłego roku jeden z inwestorów pozwał nawet Bank Hapoalim na kwotę 23 mln USD, zarzucając mu odmowę przyjęcia wpłaty środków zarobionych na sprzedaży BTC.

Mimo nieugiętej postawy izraelskich banków, rząd tego kraju z zainteresowaniem przygląda się technologii blockchain. W ubiegłym miesiącu władze poprosiły o informację na temat przepisów prawnych, które blokują rozwój przedsiębiorstw opartych o technologię blockchain w Izraelu. Być może jest to zapowiedź zmiany podejścia do inwestorów kryptowalutowych.

6 banków podejmuje tworzy grupę roboczą ds. cyfrowych walut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.