Projekt wspierany przez Binance oskarżony o pranie pieniędzy | Wiadomości | CrypS.

Projekt wspierany przez Binance oskarżony o pranie pieniędzy

Karolina Kropopek

Manta Network stanowiący blockchain warstwy 2 (L2) o zerowej wiedzy spotkał się z oskarżeniami o pranie pieniędzy. Zespół stojący za tym projektem wydał oświadczenie, odpierając atak. Tymczasem nie jest to jego jedyne zmartwienie…


  • W dniu notowania Manta Network na głównych giełdach tj. Binance, Bithumb i KuCoin projekt ten spotkał się z oskarżeniami o pranie pieniędzy za pośrednictwem tej drugiej z wymienionych kryptowalutowych platform
  • Zespół za nim stojący złożył wyjaśnienie. Nie jest to jednak jedyne jego zmartwienie bowiem projekt ten został dotknięty destrukcyjnym atakiem DDoS

Manta Network i oskarżenia o pranie pieniędzy

Całe zamieszanie rozpoczęło się od wpisu na koreańskiej grupie wspomnianego projektu prowadzonej na Telegramie. W poście stwierdzono, że duża kwota 2 milionów tokenów MANTA została przelana do osobistego portfela należącego do przedstawiciela MANTA ds. rozwoju biznesu koreańskiego (BD). Co więcej, coiny te stanowiły aż 75% całkowitego wolumenu obiegu na Bithumbie po zdeponowaniu ich w portfelu tej giełdy.

Okazuje się, iż w ciągu zaledwie 5 minut od notowania na Bithumbie cena tokena MANTA wzrosła do 230 dol. Przedstawiciel BD sprzedał natomiast wszystkie przesłane przez siebie wirtualne waluty ze znacznym zyskiem, gromadząc około 2 094,7 ETH. Kryptowaluty te warte około 5 162 112 dol., została następnie przelana do osobistego portfela przedstawiciela BD.

Oświadczenie wyjaśniające

Manta Network wydało komunikat skierowany do swojej społeczności odpierający zarzuty. Zespół stojący za tym projektem wyjaśnił, iż rozwija się on w Korei Południowej, co wymaga przydzielenia funduszy wspólnotowych koreańskiemu przedstawicielowi BD na podstawie ich modelu ekonomicznego.

Według oświadczenia przeprowadzony ruch jest częścią celu związanego z nawiązaniem bliższych więzi z lokalnymi projektami, zaspokojeniem specyficznych potrzeb rynku koreańskiego, a także zintegrowaniem oferty Manta Network z lokalnymi ofertami Web3.

Atak DDoS

W dniu uruchomienia tokena MANTA sieć Manta Network padła ofiarą ataku DDoS (jest to powszechny atak, w którym osoba atakująca zalewa serwer ruchem internetowym, aby uniemożliwić użytkownikom dostęp do usług i witryn online). Doprowadziło to więc do dłuższego, niż oczekiwano czasu wypłaty oraz spowolnienia sieci.

Choć komunikacja między blockchainem a aplikacjami natywnymi była „poważnie ograniczona”, wszystkie fundusze pozostały bezpieczne, a blockchain funkcjonował normalnie w inny sposób.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.