Projekt Mercurial zmienia nazwę, aby zdystansować się od FTX | Wiadomości | CrypS.

Projekt Mercurial zmienia nazwę, aby zdystansować się od FTX

Redakcja
ftx

Skupiona na stablecoinach giełda DeFi Mercurial zmieniła nazwę na Meteora, próbując zdystansować się od upadłej giełdy FTX.


Twórcy zmienili również odpowiednio nazwę tokenów Solana – MER. Ze 100 milionów wyemitowanych monet Meteora, 20 milionów znajdzie się w obiegu, a 80 milionów będzie zarządzane przez DAO.

Na blogu projektu wspomniano o “ogromnej liczbie MER zaangażowanych w FTX”. Projekt Mercurial Finance ostatni raz zorganizował sprzedaż tokena w maju 2021 roku. Projekt otrzymał wówczas finansowanie od Alameda Research, Solana Ecosystem Fund, OKEx i Huobi.

W świetle wydarzeń otaczających FTX/Alameda, potrzebujemy resetu tokenów zaprojektowanego w celu rozpalenia [użytkownika] zainteresowania, zbudowania zaufania rynku i zbudowania naszych społeczności projektowych i ekosystemów dla długoterminowego sukcesu.

Na tle wydarzeń z ostatnich miesięcy, token MER spadł na wartości o ponad 46%.

wykres

11 listopada Grupa FTX, do której należy 130 podmiotów prawnych, złożyła wniosek o upadłość.

ftxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.