Proces ws. Zima Digital Assets odroczony do września | Wiadomości | CrypS.

Proces ws. Zima Digital Assets odroczony do września

Michał Misiura
współzałożyciel silk road przyznał się do winy

Sąd Okręgowy w Arizonie zadecydował, że Zachary Salter i John Michael Caruso dostaną więcej czasu na przygotowanie linii obrony. Ich firma Zima Digital Assets była klasyczną piramidą finansową, ukrytą pod szyldem inwestycji w kryptowaluty. 

Proces, który miał rozpocząć się 7 kwietnia, przełożono na datę 1 września 2020 roku. Sąd przystał na wniosek oskarżonych, którzy twierdzą, że pojawiły się nowe okoliczności, które wymagają zbadania i przez to potrzebują więcej czasu na przygotowanie obrony. Dwaj mieszkańcy Arizony, stworzyli piramidę finansową, która wyłudziła ponad 7 mln USD. Zachary Salter i John Michael Caruso, znany także jako Kryp+0K!Ng, okłamali inwestorów utrzymując, że pomnażają ich pieniądze dzięki inwestowaniu w kryptowaluty.

Jak okazało się jednak, ani jeden dolar, który trafił do Zima Digital Assets nie został zamieniony na żadną kryptowalutę. Oskarżeni wypłacili wczesnym klientom ich piramidy 2 mln USD, pochodzące z wpłat późniejszych inwestorów. Pozostałe pieniądze wydali na ekstrawagancki styl życia, wynajem prywatnych odrzutowców, luksusowych samochodów i willi, którą nazwali Crypto Castle. Dodatkowo część z pozyskanych środków przegrali w kasynach.

współzałożyciel silk road przyznał się do winyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.