Proces ws. Zima Digital Assets odroczony do września | Wiadomości | CrypS.

Proces ws. Zima Digital Assets odroczony do września

Michał Misiura
współzałożyciel silk road przyznał się do winy

Sąd Okręgowy w Arizonie zadecydował, że Zachary Salter i John Michael Caruso dostaną więcej czasu na przygotowanie linii obrony. Ich firma Zima Digital Assets była klasyczną piramidą finansową, ukrytą pod szyldem inwestycji w kryptowaluty. 

Proces, który miał rozpocząć się 7 kwietnia, przełożono na datę 1 września 2020 roku. Sąd przystał na wniosek oskarżonych, którzy twierdzą, że pojawiły się nowe okoliczności, które wymagają zbadania i przez to potrzebują więcej czasu na przygotowanie obrony. Dwaj mieszkańcy Arizony, stworzyli piramidę finansową, która wyłudziła ponad 7 mln USD. Zachary Salter i John Michael Caruso, znany także jako Kryp+0K!Ng, okłamali inwestorów utrzymując, że pomnażają ich pieniądze dzięki inwestowaniu w kryptowaluty.

Jak okazało się jednak, ani jeden dolar, który trafił do Zima Digital Assets nie został zamieniony na żadną kryptowalutę. Oskarżeni wypłacili wczesnym klientom ich piramidy 2 mln USD, pochodzące z wpłat późniejszych inwestorów. Pozostałe pieniądze wydali na ekstrawagancki styl życia, wynajem prywatnych odrzutowców, luksusowych samochodów i willi, którą nazwali Crypto Castle. Dodatkowo część z pozyskanych środków przegrali w kasynach.

współzałożyciel silk road przyznał się do winy
reklama
reklama